Ajman Museum - Ajman | eDubai.cz

Ajman Museum

Oblíbené
Ajman | Délka trvání: 2h |
4,1 / 5

Ajman Museum

Oblíbené
Ajman | Délka trvání: 2h | 4,1 / 5
Ajman Museum je jednou z nejnavštěvovanějších historických památek v emirátu. Nachází se ve staré pevnosti z 18. století. Samotná pevnost je dokonalým příkladem tradiční architektury emirátů, byla postavena jako sídlo vládců a zároveň jako první obranná linie proti případným útokům. Hlavními archeologickými znaky pevnosti jsou dvě větrné věže, dvě strážní věže a velkolepá brána se dvěma kanóny.

Expozice se zaměřují na tradiční místní životní styl. Najdete zde diorámy typického každodenního života, archeologické nálezy z blízkého okolí, širokou sbírku zbraní a rukopisů. Jedním z nejvýznamnějších exponátů je vykopán hřbitov objeven v oblasti Al Muwaihat, jehož součástí jsou keramické a pohřební šperky z období 3000 let před naším letopočtem. Část je věnována i obchodu s perlami, který kdysi dominoval regionu.
Otevírací doba
Sobota - čtvrtek: 8:00 - 20:00
Pátek: 14:30 - 20:00

Poloha na mapě

Vážený klienti,
děkujeme za projevenou důvěru při výběru dovolené přes naši společnost. Podle aktuální situace se šířením onemocnění COVID - 19 a nařízení vlády Slovenské republiky, bude naše kancelář od pondělí 16.3 dočasně zavřená. Během této doby nás prosím kontaktujte prioritně emailem na edubai@edubai.cz, nebo telefonicky +421 2 52 62 41 44, +421 2 52 62 41 45, v urgentních případech na linku S.O.S +421 915 841 960. Prosíme Vás o strpení a porozumění. Zároveň Vás chceme ujistit, že se věnujeme každému Vašemu dotazu a budeme se snažit reagovat co nejrychleji.

Děkujeme za Vaši podporu a přízeň.
nahoru
OK
Načítáva se článek...
Tato stránka používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu
návštěvnosti soubory cookie. Používáním této stránky s tím souhlasíte. Více info
PAGE_IS_OK