Ramadán – Spojené arabské emiráty | eDubai.cz
3 minuty čtení

Ramadán

Jste nadšenými cestovateli a rádi poznáváte zvyky a tradice míst, které navštívíte? Nepromeškejte jedinečnou příležitost zažít největší muslimský svátek a jedno z nejčarovnějších období roku ve Spojených arabských emirátech.

Co je Ramadán?

Ramadán je devátý měsíc islámského kalendáře. Jeho začátek nastává vzhledem ke křesťanskému kalendáři vždy o 10 dní dříve než v roce předchozím. Od muslimů se vyžaduje, aby 30 dní dodržovali půst, vždy od východu do západu slunce. Muslim by se měl během dne zdržet jídla, pití, kouření a jiných fyzických radostí. Půstem si má muslim upevnit tělesnou i psychickou stránku, disciplínu, pevnou vůli a přiblížit se tak k Alláhovi. Vyzdvihovány jsou morální hodnoty, projevy solidarity s chudými a konání dobrých skutků.

Ovlivní Vás Ramadán během dovolené?

Ramadán v Dubaji

Spojené arabské emiráty jsou moderní a mimořádně kosmopolitní, a proto jsou turisté i během Ramadánu vítáni s otevřenou náručí. Během pobytu byste se však měli řídit určitými radami a doporučeními. Od hostů hotelů se neočekává, že budou dodržovat půst, avšak každý ocení, pokud projevíte respekt s domácími a během dne se vyhnete konzumaci jídla, pití a kouření na veřejnosti (neplatí v hotelech). V hotelech jsou vytvořeny všechny podmínky k tomu, abyste mohli vykonávat již zmíněné aktivity bez omezení, resp. v ústraní. Zejména plážové rezorty fungují ve volném režimu, a proto by Ramadán váš zážitek z dovolené v Emirátech neměl nijak ovlivnit. Obecně platí:

  • alkohol je v hotelech a barech podáván až po západu slunce (cca po 19:00)
  • některé à la carte restaurace mohou fungovat v omezeném provozu
  • diskotéky a noční kluby jsou během Ramadánu zavřené

Konec půstu je každý den ohlašován voláním z mešity při západu slunce. Města ožívají nebývalým ruchem oslav, které začínají bohatou předvečeří „SUHOOR" a hlavní večeří „IFTAR". Ramadán je nejen měsícem odpírání, ale také radování, které vrcholí v posledních dnech půstu velkým svátkem „EID AL-FITR".

Výhody pobytu během Ramadánu

Ramadán v Dubaji

Cena ubytování

Období během Ramadánu patří mezi nejlevnější v roce. Za relativně nízké ceny si můžete dopřát luxus, který by byl jinak možná nad rámec vašeho rozpočtu.

Množství slev

Zejména emirát Dubaj je znám ramadánovými „shopping" akcemi ve velkých i menších nákupních centrech. Z vaší dovolené v Emirátech se tak vrátíte obohaceni o oblíbené kousky oblečení za zlomek běžné ceny.

Žádné čekání

Města jako Dubaj či Abu Dhabi jsou během dne většinou vylidněné. Na atrakce, mezi které patří aquaparky či památky, téměř vůbec nečekáte. S domácími obyvateli se před západem slunce téměř nesetkáte.

Atmosféra

Po západu slunce nastává ten pravý noční ruch. Restaurace ve městě praskají ve švech a nákupní centra jsou otevřena až do dvou hodin ráno. Velkým zážitkem je večeře IFTAR, pro kterou je typická magická hry světel a luceren v jednom z mnoha tematických stanů. Klientům doporučujeme včasnou rezervaci, se kterou vám samozřejmě vždy rádi pomůžeme.

Proč cestovat do Emirátů? Proč cestovat do Emirátů? Emiráty jsou jednou z nejlepších turistických destinací světa. Více informací o SAE, které by vás mohly inspirovat.
Jak si správně vybrat? Jak si správně vybrat? Užitečné rady a doporučení, které Vám mohou pomoci s výběrem vaší dovolené ve Spojených Arabských Emirátech.
Proč cestovat s eDubai.cz? Proč cestovat s eDubai.cz? Jsme největší cestovní kancelář v České republice a na Slovensku, která se specializuje na Spojené arabské emiráty (SAE).
Základní informace Základní informace Spojené arabské emiráty jsou moderní a kosmopolitní. Oficiálním náboženstvím je Islám, který je v mnohém spjat s místní...
Počasí Počasí Jaké je počasí v Dubaji? Kdy a ve kterých měsících je nejlepší cestovat do Emirátů?
Všeobecné smluvní podmínky Všeobecné smluvní podmínky Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdech cestovní kanceláře DUBTOUR, s.r.o.
Garanční list Garanční list
nahoru
OK
Tyto webové stránky používají soubory cookie, pro zlepšení kvality našich služeb. Více informací
Souhlasím
PAGE IS OK