Dovolená v Dubaji

101 hotelů | ubytování od 3983 Kč
Délka letu pouze 5,5h
 • Vzdálenost 4568 km
 • Víza nejsou nutné
 • přímý let
Více informací
Slunečno 37 °C
 • Slunečno
 • klimatizované hotely
Více informací
Aktuální čas 17:28
 • Časové pásmo UTC + 4
 • +2 hodiny (léto)
 • +3 hodiny (zima)
Více informací

Úvod

Dubaj je druhým největším emirátem v rámci unie sedmi Spojených Arabských Emirátů a zároveň největším a nejlidnatějším městem v zemi (počet obyvatel 2 788 929 k 8. červnu 2018). Vládcem emirátu je šejk Mohamed Bin Rashid Al Maktoum, který je současně premiérem SAE. Rodina, která pochází z jednoho kmene, vládne v emirátu přibližně od roku 1830.


Díky vynikající poloze téměř na půli cesty mezi Evropou a dalekým východem, byl Dubaj vždy obchodním centrem celého Perského zálivu. V 50. letech byla objevena ropa v sousedním Abu Dhabi, které s produkcí začalo v roce 1962. Až v roce 1969 došlo k historicky prvnímu exportu této komodity z emirátu Dubaj a tím se odstartovala nebývalá hospodářská obnova a rozmach, který přetrvává až do současnosti.

Dubaj je dnes plně diverzifikovanou ekonomikou, jen 2% HDP pochází z ropného průmyslu (v roce 2007 se emirát stal čistým dovozcem ropy a zemního plynu), přičemž dominantními odvětvími jsou doprava, logistika, turismus, maloobchod, nemovitosti a stavebnictví. Dubaj je v současnosti významným finančním centrem, největším trhem s nemovitostmi na světě a zároveň největší turistickou destinací v regionu.

Oficiálním náboženstvím je Islám, který je v mnohém spjat s místní kulturou, její zvyky a tradicemi. Dubaj je přesto kosmopolitní a poměrně liberální společenství s vysokou mírou globalizace. Domácí obyvatelstvo tvoří pouze 10% celkové populace. Zbytek jsou zahraniční přistěhovalci, kteří jsou dominantní složkou pracovní síly napříč všemi odvětvími.

Název
Spojené Arabské Emiráty
Státní zřízení
Federace sedmi emirátů
Vznik
2.12.1971
Rozloha
cca 83 600 km2
Počet obyvatel
Odhad 2017 - cca 10 139 000
Jazyk
Arabština (úřední jazyk), angličtina, hindi, urdu, Farr
Hlavní město
Abu Dhabi
Náboženství
Islám (cca 96% obyvatel, jiné náboženství jsou tolerovány)
Etnické složení
Arabové, Íránci, Pákistánci, Indové a jiní
Úřední měna
1 Dirham (Dhs), anglicky 1 UAE Dirham (AED)
Řídí se
pravá strana
Telefonická předvolba
+971
Alkohol
Alkohol je podáván pouze v hotelích, licencovaných restauracích a barech. Alkohol se nedá koupit běžně v potravinách, pouze na letišti v Duty Free zónách nebo ve specializovaných prodejnách (bottle shop), kde alkohol prodají jen držitelem speciálního průkazu (rezidenti). Alkohol je denně doplňován iv minibarech na pokojích (za poplatek).

Oblečení

Letní oblečení je vhodné pro návštěvníky během celého roku. V zimních měsících doporučujeme si s sebou vzít teplejší svetr nebo větrovku na chladnější noci. SAE jsou muslimskou zemí a proto se očekává, že návštěvníci budou na veřejnosti chodit oblečení konzervativnější. Plážové oblečení a plavky jsou akceptovány v hotelech a na plážích. Nudismus nebo opalování se nahoře bez je zakázáno. V luxusních hotelech byste na večeři měli mít formální oblečení (páni dlouhé kalhoty a košile, dámy delší sukně, kalhoty nebo šaty).

Místní obyvatelstvo snadno rozpoznáte podle tradičních oděvů, které nosí na znak hrdosti. Muži se oblékají do bílé Kandura s bílým šátkem kolem hlavy (dishdash), upevněnou dvěma černými kruhy (Agali). Ženy nosí černou Abajo se závojem tak aby si skryli postavu a vlasy (hijab). Některé ženy nosí nikáb či burku, které jim zakrývají celý obličej. Muži zastávající vysoké pozice ve vládě nosí v různých barevných provedeních, jako například v modrém, zlatem či červeném, případně mají oblečený masivní plášť (Bisht) s ozdobnými lemy.

Zastupitelský úřad pro SAE

Velvyslanectví České Republiky v Abú Dhabí 
Embassy of the Czech Republic
Marina Village, Villa A09, Breakwater Area, Abú Dhabí, Spojené arabské emiráty

Tel: +971 2 678 2800
Nouzová linka: +971 50 662 8920
Email: [email protected]
Web: www.mzv.sk/abudhabi
Pracovní doba: 09:00 do 17:00

Vzdálenost a let

Vídeň
Schwechat (VIE)
Rakousko
5h 35min
Dubaj
Dubai International Airport (DXB)
Spojené arabské emiráty
Celková délka letu
5h 35min

Počasí

V Dubaji a Spojených Arabských Emirátech je tropická, suchá klima. Nejlepší podmínky na návštěvu Dubaje jsou v měsících září až květen. Ideální teploty vzduchu a vody jsou konkrétně v měsících březen, duben, květen, říjen a listopad. Nejvyšší teploty jsou v měsících červenec a srpen, kdy teploty v poledne může dosahovat 42°C až 45°C.
V nejžhavějších dnech teploty mohou dosáhnout až 48°C. V tomto období je i nejvyšší vlhkost vzduchu. Srážky se vyskytují jen zřídka. Nejvíce srážek je v měsíci leden. Díky příznivému a slunečnímu počasí patří Dubaj a celé Emiráty mezi oblíbené dovolenkové destinace během celého roku.


Aktuální počasí v Dubaji
26 Květen
Neděle
34°C Slunečno 29°C
27 Květen
Pondělí
38°C Slunečno 31°C
28 Květen
Úterý
35°C Slunečno 30°C
29 Květen
Středa
35°C Slunečno 30°C
30 Květen
Čtvrtek
37°C Slunečno 30°C
31 Květen
Pátek
36°C Zataženo 30°C
Východ a západ slunce
05:31
Východ slunce
19:01
Západ slunce
17:28
Místní čas
Roční přehled teploty vzduchu
22°C
Led
24°C
Úno
28°C
Bře
33°C
Dub
38°C
Kvě
40°C
Čer
41°C
Čvc
41°C
Srp
39°C
Zář
36°C
Říj
31°C
Lis
26°C
Pro
Roční přehled teploty moře
24°C
Led
22°C
Úno
25°C
Bře
27°C
Dub
31°C
Kvě
31°C
Čer
32°C
Čvc
32°C
Srp
33°C
Zář
31°C
Říj
29°C
Lis
26°C
Pro
Roční přehled srážek
11mm
Led
36mm
Úno
22mm
Bře
8mm
Dub
1mm
Kvě
0mm
Čer
0mm
Čvc
0mm
Srp
0mm
Zář
0mm
Říj
2mm
Lis
14mm
Pro

Víza a povinnosti

Na základě Dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty o zrušení vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty mohou držitelé cestovních, diplomatických i služebních pasů ČR od 7. 5. 2015 pobývat na území SAE bez víza po dobu nejvýše 90 dnů během jakéhokoli období 180 dnů. Dohoda se nevztahuje na osoby cestující za účelem výdělečného pobytu.

Pro vstup do SAE je vyžadován cestovní doklad s minimální zbývající platností v délce 6 měsíců. Tzv. pas-blesk bez strojově čitelných údajů a bez nosiče biometrických prvků, který je vydáván s dobou platnosti na 6 měsíců, tudíž nelze pro cestu do SAE použít.

Při cestování nezletilého dítěte pouze s jedním z rodičů se doporučuje mít s sebou orazítkovaný souhlas druhého (necestujúceho) rodiče v anglickém jazyce - od notáře, resp. matriky.
Vzor souhlasu v anglickém jazyce

Celní předpisy

Celní režim je liberální. Je povoleno dovést cigarety, 1 litr alkoholického nápoje a 2 litry vína pro vlastní spotřebu. Neplatí to pro návštěvníky vyznávající muslimské náboženství. Striktní zákazy a omezení se týkají dovozu drog, zbraní, erotické a pornografické literatury. Uvedené položky podléhají zákazu a při porušení podléhají konfiskaci s postihem (peněžitá pokuta, vyhoštění).

Kde se ubytovat

Orientační přehled cen

Led
Úno
Bře
Dub
Kvě
Čer
Čvc
Srp
Zář
Říj
Lis
Pro

Bezpečnost

Dubaj a Spojené Arabské Emiráty patří mezi nejbezpečnější země světa. Z důvodu přísných trestů a efektivní policii se Emiráty těší velmi nízké kriminalitě. V roce 2017 byly Emiráty po Finsku prohlášeno za druhou nejbezpečnější zemi světa (World Economic Forum).

Zdravotní péče

Občané České republiky si zdravotní ošetření hradí v plné výši z vlastních prostředků. Dohoda o poskytování bezplatné zdravotní péče mezi SAE a SR není.
Doporučujeme proto před cestou pojistit.
Vzhledem k intenzitě slunečních paprsků se doporučuje používat opalovací krém s vysokým UV filtrem a sluneční brýle.

Očkování

V rámci běžné turistické návštěvy SAE není předepsáno žádné povinné očkování. Možné zdravotní rizika konzultujte s lékařem nebo v našich nemocnicích na odděleních cizokrajných chorob, resp. hledejte potřebné informace na stránce www.uvzsr.sk

Pitná voda

Voda z vodovodu je užitná a vyrábí se odsolováním mořské vody. Nedoporučuje se ji konzumovat. Pitná voda je balená v plastových lahvích, dostat ji koupit v restauracích nebo v obchodech.

Internet a elektřina

V SAE je 220 V se zásuvkami anglického typu se třemi kolíky. Pro připojení přístrojů je zpravidla potřebný adaptér.Zadarmo je k dispozici na recepci hotelu. Nabíječky pro kamery, mobily a holící strojky můžete používat bez problémů.

Přírodní katastrofy

V Emirátech jsou nejčastější přírodní událostí písečné bouře. Jejich výskyt nelze předem zjistit. Na druhou stranu se mohou objevit několikadenní deště doprovázené silným větrem.

Důležité kontakty

hasiči 997
ambulance 998
policie 999
konzulární pohotovost 00971 506 628 920
Zastupitelský úřad ČR v Abu Dhabi +971 2 681 7705

Peníze a ceny

Dubaj je velmi přístupný pro turisty, vychází jim vstříc v mnoha směrech. Výjimkou nejsou ani financie.Miestnou měnou SAE je Dirham (Dhs / AED), který se dělí na 100 filsů .. Výměnu valut lze uskutečnit bez omezení v hotelích, směnárnách nebo bankách. Nejvýhodnější kurz je v bankách. Nejznámější vyměnitelnou měnou je USD, se kterou je možné provádět i přímé platby v obchodech. Doporučuje se však platit místní měnou. Vyměňují se i jiné valuty jako například EUR, kurz se však denně mění.

Akceptovány jsou mezinárodní platební a kreditní karty (American Express, MasterCard, Diner 's Club, Visa). V obchodech je možné platit i kartou Visa Electron. Při otázce, v jaké měně má být platba kartou zrealizována doporučujeme vždy zvolit možnost přepočtu na domácí měnu Dirham.

Při sjednávání slev je výhodnější platit v hotovosti av dirhamů.
Orientační kurz v USD, 1 USD = 3,65 Dhs
Orientační kurz v EUR, 1 EUR = 3,80 Dhs

Při sjednávání slev je výhodnější platit v dirhamech av hotovosti. Tak jako v mnoha jiných arabských zemích, iv Dubaji mají obchodníci ve zvyku smlouvat. Na různých trzích si obchodníci smlouvání velmi užívají, většina cen je naschvál nadhodnocených, aby se mohli turisté s obchůdky dohadovat o ceně. Na tržištích iv taxících je však zvykem platit v domácí měně.

spropitné

Daně a poplatky jsou již zahrnuty v ceně služeb. Malá pozornost ve výši 5 až 10% z ceny konzumace nebo služeb je vždy vítána.

Doprava a transfery

Většina plážových hotelů zajišťuje shuttle bus, bezplatnou dopravu pro své klienty do centra Dubaje a zpět. Velmi dostupná av přijatelných cenových relacích je i doprava taxíky. Taxislužby v Emirátech jsou státní. Přestože je v Emirátech možné platit dolary, někteří taxikáři je jako platbu odmítají. Mějte tedy raději u sebe vždy i dirhamy, pokud nejste ochotni se s řidičem dohadovat.

Městskou hromadnou dopravu využívají především přistěhovalci z Asie. Metro bylo oficiálně uvedeno do provozu 09.09.2009. Jeho největší část, z celkové délky 52 km, funguje nad zemí av staré části Dubaje zas pod zemí. Všechny zastávky a vlaky jsou plně klimatizované. Mezi zastávkami metra a důležitými místy funguje kyvadlová autobusová doprava.

V rámci městských částí Dubai Marina, Jumeirah, Umm Sequem a Al Sofouh můžete využívat novou moderní tramvaj. Populární jsou i velké vodní taxíky, které mají zastávku v Dubai Marina, na palmovém ostrově Palm Jumeirah, v městské části Business Bay (Downtown) a na březích zátoky Dubai Creek.
V Dubaji av Abu Dhabi jsou dostupné i přepravní služby UBER a Careem. Stačí si stáhnout aplikace a mít registrovány platnou kreditní kartu.

Transfer v Dubaji

 • privátní transfer letiště Dubaj - hotel - letiště Dubaj auty TOYOTA PREVIA, CHEVROLET VENTURE, CHRYSLER 300C, CHEVROLET ROYAL CAPRICE, LEXUS.
 • v případě zájmu Vám zajistíme transfer letiště Dubaj - hotel - letiště Dubaj luxusní limuzínou dle Vašeho přání (BMW 7, HUMMER, ROLLS - ROYCE, CADILLAC ESCALADE)

Transfer v Dubaji Helikoptérou

O možnostech transferu helikoptérou z letiště Dubaj - hotel - letiště Dubaj se informujte v naší CK.

Stravování

Hotely a restaurace v Emirátech jsou pověstné špičkovou kuchyní a vynikající stravou. Snídaně a večeře jsou v hotelích servírované formou bufetu. Zejména emirát Dubaj je proslulý svou gastronomickou scénou. Najdete zde restaurace všeho druhu, zejména asijské, indické, arabské, libanonské ale i italské, francouzské, americké a moderní fusion podniky. Během muslimského postního měsíce ramadánu byste se na znak respektu a solidarity s domácími měli zdržet konzumace jídla a pití na veřejnosti.
Mezi tradiční jídla, nápoje a pokrmy, které byste v Emirátech měli vyzkoušet patří hummus (pasta z cizrny), arabský chléb, maso shawarma, které je obdobou tureckého kebabu, datle a dezerty z datlí, velbloudí mléko, výrobky z velbloudího mléka a samozřejmě silná arabská káva.
Kozumácia vepřového masa je z hlediska islámu muslimům zakázána. Přesto je vepřové maso dostupné v některých obchodech a také ho najdete i v nabídce restaurací a hotelů.

Aktivity a atrakce

Pokud chcete zažít něco jedinečné a poznat město Dubaj či jinou oblast Emirátů z netradičních úhlů pak jste na správném místě. Palmový ostrov, uměle vytvořené souostroví Svět, dominanty Burj Khalifa a Burj Al Arab a mnohem více na Vás čeká při při návštěvě tohoto nevyzpytatelného města.


V Emirátech se setkáte se třemi kategoriemi pláží: soukromé hotelové, veřejné placené a veřejné neplacené. Soukromé hotelové pláže mají plážové rezorty a jsou přístupné pouze hostům hotelu nebo hostům z městských hotelů, které mají smlouvu s některým z plážových resortů.

Veřejné placené a neplacené pláže využívají hosté městských hotelů. Městské hotely zajišťují většinou jednou denně oboustranný transfer na jednu z pláží. Na pláži je možne zapůjčit si lehátka, slunečníky a ručníky (za poplatek). Největší veřejná pláž v Dubai Marina je navíc vybavena sportovišti, šatnami, skříňkami a sprchami.
Jste aktivnější po západu slunce? Dubaj je město se skutečně bohatým nočním životem. Najdete zde ty nejlepší noční kluby a diskotéky na světě. K absolutní špičce patří legendární Cavalli Club či Club Armani Privé. Nejpopulárnějšími diskotékami ve městě jsou White Club v hotelu Meydan nedaleko centra města a Barasti v hotelu Le Méridien Mina seyahat v Dubai Marina.  

Díky celoročně slunečnímu počasí a dramatické kombinaci pouště a pláže je Dubaj dokonalým místem pro adrenalinové zážitky. Prohánějte se šílenou rychlostí v motorovém člunu po hladině Arabského zálivu nebo v závodním autě po okruhu, vyzkoušejte skydiving nad souostrovím Palm Jumeirah, přejděte na kajaku kolem souostroví The World, Pádlujte na paddleboard podél pobřeží nebo si zaplavte s delfíny a žraloky. Můžete také vyrazit za město av džípu zdolávat písečné duny v poušti nebo nad pískem vystoupit do výšky v horkovzdušném balónu. Zapněte si bezpečnostní pás, postroj nebo přilbu, čeká vás vzrušující zážitek!

Při nakupování je v SAE k dostání vše na co si jen vzpomenete a obchody mají otevřeno i do pozdních nočních hodin. Americký slogan "Shop till you drop!" - "Nakupuj kým neodpadla '," tu má opravdu své opodstatnění. Je zde k dostání všechno zboží, které přijde na světový trh a to většinou dříve, než na slovenský trh. Díky nízkým daním a nízkým nákladům na dopravu jsou SAE opravdovým rájem nakupování a mnoho návštěvníků z celého světa sem chodí jen za tímto účelem. Nejhlavnějšího centry nakupování v SAE jsou Dubaj, Abu Dhabi, Sharjah a Al-Ain.

V klimatizovaných nákupních galeriích se pohodlně nakupuje iv horkých letních měsících a kromě nakupování jsou zde připravovány mnohé kulturní programy. Do nákupních center v SAE tak lidé vyrážejí na osobní schůzky i za zábavou. Mimořádně levné jsou Duty free shopy na letištích a nabízejí velmi širokou a rozmanitou paletu zboží.
Otevírací doba je v supermarketech v SAE zpravidla od 10.00 do 22.00. Ve čtvrtek a pátek, kdy je den pracovního klidu, zavírají velká obchodní centra až kolem půlnoci. Mimo obchodní centra, obchody mívají polední přestávku od 13 h do minimálně 16 h. Po polední pauze jsou v provozu až dlouho do noci. Během ramadánu se prodejní doba v SAE prodlužuje až do jedné hodiny ráno.

Kultura Spojených arabských emirátů je velmi podobná ostatním okolním zemím Perského zálivu. Islám silně ovlivňuje celý společenský život, ale na rozdíl od Saúdské Arábie jsou Emiráty liberálnější krajinou. I přes silné urbanizaci je kmenové zřízení značným ovládacím prvkem. Rodina tvoří i zde základní prvek společnosti. Do současnosti se v Emirátech zachovaly mnohé tradiční způsoby života. I když se jim už věnuje málo lidí, stále se živí například rybolovem a lovem perel. Není neobvyklé ani nošení tradičního oděvu. Pro místní ženy je typické, že mimo domov nosí minimálně šátek přes vlasy.

Stejně jako v jiných zemích Arabského poloostrova dominují tradiční projevy umění jako hrnčířství, tkalcovství, či zpracování kovů. Řemeslná výroba je zdrojem příjmů pro mnoho obyvatel venkova, kteří své produkty prodávají na tržištích ve městech.
K tradičním projevům umění patří i lidoví vypravěči, kteří vyprávějí příběhy. Jsou oblíbenou formou zábavy dokonce před televizí. Své místo má i poezie a to jak klasická, tak i beduínská. Tradiční hudba, jako například "Huda", je rozšířená vedle populární hudbě. Původně byla zpívaná během dlouhých putování v karavanách. Sport je v Emirátech silně podporován ze strany vlády. Populární jsou koňské závody a závody velbloudů. Oblíbené jsou i sporty jako fotbal, tenis, rugby, či závody plachetnic.

I přes krátké historii moderního města, v Dubaji najdete historické a kulturní budovy, které Vám představí život beduínů a lovců perel, z dob, než město zbohatlo z ropy a bylo objeveno turisty.
Dubai Museum
Dubaji muzeum je nejnavštěvovanější historickou budovou v Dubaji. Nachází se v pevnosti Al Fahidi z roku 1787 a zachycuje běžný život obyvatel před objevem ropy. Seznámíte se s tradičními domy, mešitami, tržišti, pěstováním datlových palem či pouštním i mořským životem. Populární je expozice o lovcích perel.
Sheikh Saeed 's House
Bývalé oficiální sídlo šejka Saeed, prvního vládce Dubaje a pradědečka současného vládce šejka Mohammeda bin Rashid Al Maktoum, v současnosti hostí jedinečnou kolekci mincí, historických fotografií, známek a dokumentů zachycujících historii Dubaje. Tento historický dům byl postaven roku 1896.
Heritage & Diving Village
Tradiční vesnice lovců perel se nacházejí přímo v srdci staré historické části Dubaje u řeky (Creek) a nabízí ukázku života lovců perel a námořníků. Mimo jiné zde naleznete množství obchůdků se suvenýry, od mušliček, přes konvice na arabskou kávu, až po tradiční oblečení. Heritage Village je ideálním a klidným místem, kde si můžete vybrat nejvhodnější dárky pro své blízké, při tradičním sjednávání se dostanete na velmi příjemné ceny.

Nabídky a slavné atrakce Dubaje mohou být zábavné nejen pro rodiče, ale i jejich děti. Prozkoumejte ty nejlepší hřiště a námi doporučené aktivity pro děti v Dubaji.
Dubai Parks and Resorts
Zábavní komplex Dubai Parks and Resorts nabízí dětem a lidem mladým srdcem velký výběr obrovských zábavních parků, např. Motiongate , Bollywood Parks a Legoland . Můžete si dokonce odpočinout na zábavném a restauračním bulváry Riverland, který nabízí tu nejlepší aktivní zábavu pro celou rodinu. Dokonce se můžete ubytovat v hotelu lapíte, v polynéském stylu, který se nachází přímo mezi zábavními parky a může to být vaše dosud nejzábavnější rodinná dovolená.
Zábavní park IMG World of Adventure
Den v IMG Worlds of Adventure, jednom z nejnovějších a najdobrodružnejších zábavních parků, určitě dětem vykouzlí úsměv na rtech. Nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv, protože atrakce pro celou rodinu se nacházejí v prostoru velkém jako téměř 28 fotbalových hřišť. Při vzrušujících jízdách v IMG ožijí vaše nejoblíbenější postavy, od známých přátelských Powerpuff Girls po hrdinu marvelovských komiksů.
Pláž KITE Beach
Na pláži Kite Beach jsou na děti připraveni. Čeká tu na ně skate park, venkovní trampolíny, dobrodružná tělocvična a hřiště pro nejmenší. Můžete se s dětmi koupat a sbírat mušle a pak si dát snídani či oběd v proslulém restauračním náklaďáku Salt nebo v některé z mnoha restauraci na pláži podél běžecké dráhy. Rodiče se mohou pohodlně usadit a užívat si kite-surf show a úžasné výhledy na hotel Burdž al-Arab, dokud se děti hrají v písku nebo dobrodružné dráze ve Wire World.  

Pěší zóna City Walk
City Walk je jednou z nejpřátelštějších nákupních zón pro děti, patří sem například Hub Zero - herní centrum pro virtuální hry s různými zónami pro všechny věkové skupiny a The Green Planet (Zelená planeta) - uzavřený ekosystém představující tropický prales s více než 3 000 rostlin a zvířat. Nenechte si ujít úžasnou čtvrť, která v nezapomenutelném zážitku spojuje zábavu, nakupování, občerstvení a mnoho dalšího.
Atlantis Aquaventure
V akvaparku Aquaventure v komplexu hotelu Atlantis the Palm si adrenalin zaručeně užijí děti i dospělí. Odvážlivci mohou v parku vyzkoušet vzrušující skluzavky - jedna z nich vás vymrští přímo do žraločí laguny! Ti nejmenší se mohou ochladit a zabavit na kolotoči nebo v bazénku. Až si budete chtít trochu odpočinout od všech aktivit, můžete se projít kolem klikatých kanálů nebo chytat bronz na soukromé pláži.
Delfinárium Dolphin Bay
Zašpliechajte si ve vlnách po boku jednoho z nejpřátelštějších savců v Zátoce delfínů v komplexu Atlantis the Palm. Společenský kontakt s těmito družným obyvateli moří můžeme doporučit plavcem všech věkových kategorií a schopností. Zátoka delfínů je jednou z nejdokonalejších delfináriem na světě, které se snaží vzdělávat návštěvníky o divokých zvířatech a nutnosti ochrany jejich přirozeného domova. A při odchodu se nedivte, až budou děti tvrdit, že si našli nového nejlepšího kamaráda!

Akvapark Wild Wadi
Ochlaďte se v akvaparku Wild Wadi, který nabízí více než 30 atrakcí pro celou rodinu. Projeďte se na vodní horské dráze, svezte se na skluzavce, která vzdoruje zákonem gravitace, nebo se nechte unášet líným proudem a obdivujte přitom ohromující mrakodrap Burdž al-Arab. Mladší návštěvníci si užijí ve vyhrazeném prostoru s malými skluzavkami, prolézačkami a polievajúcimi kyblík.
Tématický dětský park Kidzania
Umístěn uvnitř nákupního centra Dubai Mall, tento oceněn koncept byl navržen jako zmenšený "dospělý svět" v dětském měřítku. KidZania je populárně naučný komplex, kde najdete dlážděné ulice, budovy a fungující hospodářství. Sledujte děti, jak se hrají na dospělé a stávají se hasiči, kuchaři a lékaři, rozhlasovými moderátory, pilotů letadel společnosti Emirates nebo vědci, kteří si míchají svůj vlastní parfém.
dubajská pustí
Nenechte si ujít možnost nezapomenutelného zážitku v dubajské poušti. Můžete se převést na sandboardu, na velbloudu nebo na koni nebo jít na pouštní safari, prostě si s dětmi užít obrovské dobrodružství. Pokud si chcete svůj výlet protáhnout až do noci, můžete stanovat pod širým nebem.

kluziště
Bruslení v poušti? Ano, proč ne - jste v Dubaji! Kluziště Dubai Ice Rink v nákupním centru Dubai Mall má olympijské rozměry a je otevřené pro bruslaře všech věkových kategorií a schopností. Přítomní instruktoři vám pomohou dostat se do tempa a stát se králem ledu. Starší děti si užijí tu nejlepší discoparty na dubajském ledě, kde budou mít za skvělé hudby a blikajících světel možnost předvést dokonalého trojitého Salchow.

Dubaj je záruka vynikající dovolené při každé příležitosti. Rušná metropole Emirátů má mnoho různých tváří. Kromě mrakodrapů, moderní architektury jako z hollywoodského sci-fi filmu, obřích nákupních středisek a velkých rekreačních resortů zde najdete i množství malebných a romantických zákoutí pro chvíle strávené ve dvou.

1. Hotely jako z pohádky
Hotel je základem každé kvalitně prožité dovolené. Pokud toužíte po romantice, laťku výběru posunete výše. Hotel zvolte tak aby ohromil a zároveň navodil tu správnou atmosféru. Pokud zůstanete věrní emirátu Dubaj, hotely renomovaných značek Jumeirah a One & Only jsou sice dražší ale na druhé straně synonymem špičkových služeb a dokonalého luxusu
2.Romantické večeře
Chutě všech kontinentů se setkávají v Dubaji. Výběr je jen na vás! Kouzelná asijská restaurace Thipthara je postavena na jezeře Lake Burj Dubai a nabízí vynikající jídlo a ten nejlepší výhled na slavnou tančící fontánu a panorama nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Thipthara je součástí malebného městského resortu The Palace Downtown , který naleznete v naší nabídce hotelů
3.Relax na Pláži
Užijte si jeden druhého a uvolněte se během dne na pláži. Hotely Madinat Jumeirah a Jumeirah Beach mají tu nejkrásnější pláž v Dubaji. Pokud jste ubytováni v městském hotelu, vyberte se spolu se svou polovičkou do jednoho z vychytaných plážových klubů Nikki Beach nebo O Gravity v Dubai Marina.
4.Wellness ve dvojici
Dopřejte si jen to nejlepší pro vás a vaši milovanou polovičku. Téměř každý prémiový hotel v Emirátech má vlastní wellness centrum s širokou nabídkou masáží a procedur různého zaměření. TALIS Spa je wellness značka patřící do rodiny hotelů Jumeirah. Wellness centrum Thalise Ottoman Spa v hotelu Jumeirah Zabeel Saray patří mezi ty největší a nejlepší v Dubaji.
5.Dobrodružstvo na poušti
Dovolená v Dubaji a Emirátech bez procházky po poušti? Fotky na dunách s velbloudem již přestávají být výjimečným zážitkem. Dopřejte si něco mnohem exkluzivnější! Strávit noc na poušti je nezapomenutelný zážitek na celý život. Hotely Bab Al Shams nebo Qasr Al Sarab desert Resort.

Ramadán

Jste nadšenými cestovateli a rádi poznáváte zvyky a tradice míst které navštívíte? Nepromeškejte jedinečnou příležitost zažít největší muslimský svátek a jedno z najčarovnejších období roku v Dubaji a celých Spojených Arabských Emirátech.

Co je ramadán?

Ramadán je devátý měsíc islámského kalendáře. Jeho začátek nastává vzhledem k křesťanský kalendář vždy o 10 dní dříve než předchozí rok. Od muslimů se vyžaduje, aby 30 dní dodržovali půst, vždy od východu do západu slunce. Muslim by se měl během dne zdržet jídla, pití, kouření a jiných fyzických radostí. Půstem si má muslim upevnit tělesnou i psychickou stránku, pevnou vůli, disciplínu a přiblížit se tak má k bohu Alláhovi. Vyzdvihovány jsou morální hodnoty, projevy solidarity s chudými a řízení dobrých skutků.
Konec půstu je každý den ohlašovaný voláním z mešity při západu slunce. Města ožívají nebývalým ruchem oslav, které začínají bohatou předvečer "SUHOOR" a hlavní večeří "IFTAR". Ramadán je nejen měsícem odpírání si, ale i radostí, který vrcholí v posledních dnech půstu velkým svátkem "EID AL FITR".

Ovlivní vás ramadán během dovolené?

Spojené Arabské Emiráty jsou moderní a mimořádně kosmopolitní krajina a proto jsou turisté i během Ramadánu vítáni s otevřenou náručí. Během pobytu byste se však měli řídit určitými radami a doporučeními. Od hosty hotelů se neočekává, že budou dodržovat půst, avšak každý ocení pokud projevíte respekt s domácími a během dne se vyhnete konzumaci jídla, pití a kouření na veřejnosti, to znamená mimo hotelů. V hotelech jsou vytvořeny všechny podmínky k tomu, abyste mohli vykonávat již zmíněné aktivity bez omezení, resp. v ústraní. Zejména plážové rezorty fungují ve volném režimu a proto by Ramadán vás zážitek z dovolené v Emirátech neměl nijak ovlivnit.
Obecně platí:
 • alkohol je v hotelech a barech podáván až po západu slunce (cca po 19:00)
 • některé a la carte restaurace mohou fungovat v omezeném provozu
 • diskotéky a noční kluby jsou během Ramadánu zavřené
Výhody pobytu během ramadánu

Cena ubytování

Období během Ramadánu patří mezi nejlevnější v roce. Za relativně nízké ceny si můžete dopřát luxus, který by byl jinak možná nad rámec vašeho rozpočtu.

Množství slev

Zejména emirát Dubaj je znám ramadánovými "shopping" akcemi ve velkých i menších nákupních centrech. Z vaší dovolené v Emirátech se tak vracíte obohaceni o oblíbené kousky oblečení za zlomek běžné ceny.

Žádné čekání

Města jako Dubaj či Abu Dhabi jsou během dne většinou vylidněné. Na atrakce jakými jsou aquaparky či památky téměř vůbec nečekáte. Domácích před západem slunce téměř nesetkáte.

Atmosféra

Po západu slunce nastává ten pravý noční ruch. Restaurace ve městě praskají ve švech a nákupní centra jsou otevřeny i do druhé v noci. Velkým zážitkem je večeře iftar za doprovodu magické hry světel a luceren v jednom z mnoha tematických stanů. Klientům doporučujeme včasnou rezervaci, se kterou vám samozřejmě vždy rádi pomůžeme.

nahoru
OK
Načítáva se článek...
PAGE_IS_OK