Fujairah – informace a historie | eDubai.cz

Fujairah

Emirát Fujairah leží na břehu Ománského zálivu, který je součástí Arabského moře, které patří do Indického oceánu. Jsou zde proto vynikající podmínky pro potápění a bohatá mořská fauna a flóra. Emirat má krásné moře, zelené plochy, pláže, vodopády a minerální prameny, které jej řadí k nejkrásnějším místům v SAE. Fujairah má rozlohu 1165 km2 a tvoří pouze 1,5 % území SAE. Má kolem 140 000 obyvatel, méně obyvatel má už jen emirát Umm Al Quwain. Fujairah je jediný emirát, který zdobí téměř výlučně vrcholky pohoří Hajar a jediný emirát, který nemá poušť, a proto má Fujairah vyšší procento srážek než zbytek země. Počasí se mění v závislosti na ročním období, i když většinu roku je příjemně teplo. Měsíce od října do března jsou považovány za nejchladnější, přičemž průměrná teplota přes den dosahuje 25 stupňů a v létě se teploty vyšplhají přes 40 stupňů. Fujairah je nejmladší z emirátů, nezávislost od Sharjahu získal až v roce 1952. Moc je v rukou šejka Hamad bin Mohammed Al Sharqi, který vládne od smrti svého otce, tedy od roku 1974.

Hlavní město a obchodní centrum emirátu je Fujairah. Město má dvě tváře. Jednu původní, poměrně tradiční a druhou moderní, rozvíjející se. Strategický význam má přístav, nejen svou polohou, ale i hloubkou, která umožňuje kotvit i velkým námořním lodím a tankerům. Fujairah má vysoký potenciál rozvoje jako logistický uzel při exportu ropy pomocí ropovodu z Perského zálivu (terminály v Dubaji a Abu Dhabi) směrem ven do Indického Oceánu (přečerpávací terminál ve Fujairah) tak, aby se transporty ropy vyhnuli Hormuzkému průlivu, který kontroluje ještě stále nevyzpytatelný Írán. Pro turisty je zajímavá zejména zachována pevnost, která je k vidění v blízkosti města. O historii staré více než 4 000 let se můžete dozvědět v museu Fujairah. Od Dubaje je město Fujairah vzdáleno přibližně 130 km.

Zachovaná pevnost v hlavním městě Fujairah je vyhledávanou turistickou atrakcí.

Dubaj Dubaj Nejznámější emirát v SAE se proslavil rekordními stavbami, zábavními parky a luxusními hotely. Město budoucnosti...
Abu Dhabi Abu Dhabi Hlavní město Emirátů zaujme azurovým mořem, krásnými plážemi, bohatou kulturou a idylickou přímořskou atmosférou.
Ras Al Khaimah Ras Al Khaimah Malebný emirát leží na úpatí pohoří Hajar a je známý díky luxusním rodinným resortům a skvělým all inclusive hotelům.
Sharjah Sharjah Emirát Sharjah tvoří spolu se sousedním Dubajem jednu velkou supermetropolu. Plážové hotely, promenády a množství atrakcí.
Ajman Ajman Nejmenší emirát v SAE je velmi oblíbený pro svou polohu v blízkosti města Dubaj, a také díky luxusním hotelům, kvalitním...
Umm Al Quwain Umm Al Quwain Druhý nejmenší emirát v SAE je ideální pro všechny, kteří hledají ticho, klid, tradiční arabský život, panenskou přírodu...
nahoru
OK
Tyto webové stránky používají soubory cookie, pro zlepšení kvality našich služeb. Více informací
Souhlasím
PAGE IS OK