Sharjah | eDubai.cz

Sharjah

Sharjah je třetím největším emirátem, má 1,1 milionu obyvatel a spolu s dubajským emirátem tvoří jednu kompaktní a souvisle zastavěnou městskou aglomeraci. Od centra města Downtown Dubai a finanční čtvrti je město Sharjah vzdáleno přibližně 15 km. Zajímavostí je, že je to jediný emirát, který má pobřeží v Perském i Ománského zálivu, čili má přístup do Arabského moře a Indického oceánu.

Sharjah je místo se skutečnou příchutí Arábie, která ctí a uchovává původní arabské hodnoty a tradice. V roce 1998 byl Sharjah organizací UNESCO vyhlášen za „Hlavní město kultury arabského světa“. Najdete zde spoustu tradičních trhů, jako například proslulý Blue Souq („Modrý Trh“), kde je možné zakoupit zlato, látky a koření všech druhů, zelených parků a přímořských promenád kolem městských lagun a dokonce i velké ruské kolo s vyhlídkou. Sharjah má nejpřísnější zákony ze všech emirátů. Říká se mu také „suchý“ emirát (z anglického „dry emirate“), protože zde platí zákaz prodávat a veřejně konzumovat alkohol.

Blue Souq je nejen turisty vyhledávanou atrakcí, ale také populárním místem, na kterém se schází místní obyvatelé.

Historicky byl Sharjah jedním z nejbohatších míst v tomto regionu. Počátkem 18. století se v oblasti dnešního Sharjahu usadil kmen Qawasim a kolem roku 1727 byl emirát prohlášen za nezávislý. 8. ledna 1820 šejk Sultan I. podepsal smlouvu s Británií, jejíž podstatou bylo vytvoření protektorátu na ochranu před Turky. Emirát byl britským impériem využíván zejména jako zastávka pro mezikontinentální lety z Evropy do Indie a Číny. 2. prosince 1971 se stal součástí federace Spojených arabských emirátů. Vládcem je od roku 1972 Sultan Bin Mohamed Al Qassimi, který je zároveň ministrem kultury SAE.

Ekonomika emirátu je závislá na vývoji v sousedním Dubaji. Kromě turismu, průmyslu a dopravy se v poslední době rozvíjí i trh s nemovitostmi a stavebnictví. Důkazem je impozantní panorama výškových budov. Jelikož jsou v Dubaji ceny nemovitostí a také náklady na život velmi vysoké, je Sharjah výhodnou a levnější alternativou pro lidi pracující v tomto sousedním emirátu.

Dubaj Dubaj Nejznámější emirát v SAE se proslavil rekordními stavbami, zábavními parky a luxusními hotely. Město budoucnosti...
Abu Dhabi Abu Dhabi Hlavní město Emirátů zaujme azurovým mořem, krásnými plážemi, bohatou kulturou a idylickou přímořskou atmosférou.
Ras Al Khaimah Ras Al Khaimah Malebný emirát leží na úpatí pohoří Hajar a je známý díky luxusním rodinným resortům a skvělým all inclusive hotelům.
Ajman Ajman Nejmenší emirát v SAE je velmi oblíbený pro svou polohu v blízkosti města Dubaj, a také díky luxusním hotelům, kvalitním...
Umm Al Quwain Umm Al Quwain Druhý nejmenší emirát v SAE je ideální pro všechny, kteří hledají ticho, klid, tradiční arabský život, panenskou přírodu...
 Fujairah Fujairah Jediný emirát, který leží u pobřeží širého Indického oceánu. Najdete zde zejména prvotřídní hotely a mnoho možností...
nahoru
OK
Tyto webové stránky používají soubory cookie, pro zlepšení kvality našich služeb. Více informací
Souhlasím
PAGE IS OK