Dovolená v Ras Al Khaimah

13 hotelů | ubytování od 5957 Kč
Délka letu pouze 5,5h
 • Vzdálenost 4568 km
 • Víza nejsou nutné
 • přímý let
Více informací
Slunečno 29 °C
 • Slunečno
 • klimatizované hotely
Více informací
Aktuální čas 23:29
 • Časové pásmo UTC + 4
 • +2 hodiny (léto)
 • +3 hodiny (zima)
Více informací

Úvod

Emirát s hlavním městem Ras Al Khaimah leží přibližně 90 km od Dubaje. V jeho okolí se nacházejí zelené nížiny, hory, poušť a oázy, dlouhé písečné pláže, kde ještě nestihl plně proniknout turistický ruch. Postupně se to mění s výstavbou nových hotelů. V případě, že hledáte klid od rušného městského života a chcete trávit většinu času na pláži, emirát Ras Al Khaimah tím pravým místem.


Nejsevernější emirát Ras Al Khaimah má významné postavení, neboť leží nejblíže Hormuzský průliv. Má významnou námořní historii, pocházeli odtud ti nejlepší námořníci v oblasti. Vládnoucím šejkem je od roku 1948 Saqr Bin Mohammad Al Qassimi. Emirát zabírá jen 2,2% z rozlohy SAE a má přibližně 260 000 obyvatel. Na severu hraničí se sultánem Omán. Z části je hornatý a velká část je pokryta světlým pískem. Příjmy má především z turismu, stavebnictví a zemědělství. Svými výrobky zásobuje i ostatní emiráty. V horách se těží mramor. V emirátu prší častěji než v jiných oblastech, jsou zde významné prameny pitné vody, kterou dodává i do okolních zemí.

Historicky je město známé jako Julfar. Dějinné prameny říkají, že Julfar byl obydlen kmenem AŽD v 8. a 9. století a jejich domy byly postaveny ze dřeva. Počátkem 18. století se v Ras Al Khaimah usadil kmen Qawasim. Po britské okupaci (18. prosinec 1819 - červenec 1821), šejk Sultan Bin Saqr Al Qassimi podepsal v roce 1822 smlouvu, kterou akceptoval protektorát na ochranu před Turky. Ras Al Khaimah má skutečně nejbohatší historii ze všech emirátů. Důkazem je množství archeologických vykopávek. Na území emirátu se zachovalo 75 strážních věží, což vypovídá o jeho strategické poloze. V minulosti se zde nacházel velmi důležitý obchodní přístav. Narodil se zde jeden z největších arabských mořeplavců Ibn Mádžid a potomci dnešního vládce emirátu byly počátkem 19. století skutečnou námořní mocností. Měli více než 60 velkých námořních lodí s více než 20 000 námořníky. Kontrolovali velkou část regionu. V roce 1869 se stal Ras al-Khaimah nezávislým od Sharjahu, avšak od září 1900 do 7. července 1921 byl znovu integrován zpět do emirátu. Definitivní nezávislým se stal až když začal vládnout jeho současný vládce. 11. února 1972 se stal součástí federácieSpojených arabských emirátů, když přistoupil jako poslední ze sedmi emirátů.

Název
Spojené Arabské Emiráty
Státní zřízení
Federace sedmi emirátů
Vznik
2.12.1971
Rozloha
cca 83 600 km2
Počet obyvatel
Odhad 2017 - cca 10 139 000
Jazyk
Arabština (úřední jazyk), angličtina, hindi, urdu, Farr
Hlavní město
Abu Dhabi
Náboženství
Islám (cca 96% obyvatel, jiné náboženství jsou tolerovány)
Etnické složení
Arabové, Íránci, Pákistánci, Indové a jiní
Úřední měna
1 Dirham (Dhs), anglicky 1 UAE Dirham (AED)
Řídí se
pravá strana
Telefonická předvolba
+971
Alkohol
Alkohol je podáván pouze v hotelích, licencovaných restauracích a barech. Alkohol se nedá koupit běžně v potravinách, pouze na letišti v Duty Free zónách nebo ve specializovaných prodejnách (bottle shop), kde alkohol prodají jen držitelem speciálního průkazu (rezidenti). Alkohol je denně doplňován iv minibarech na pokojích (za poplatek).

Oblečení

Letní oblečení je vhodné pro návštěvníky během celého roku. V zimních měsících doporučujeme si s sebou vzít teplejší svetr nebo větrovku na chladnější noci. SAE jsou muslimskou zemí a proto se očekává, že návštěvníci budou na veřejnosti chodit oblečení konzervativnější. Plážové oblečení a plavky jsou akceptovány v hotelech a na plážích. Nudismus nebo opalování se nahoře bez je zakázáno. V luxusních hotelech byste na večeři měli mít formální oblečení (páni dlouhé kalhoty a košile, dámy delší sukně, kalhoty nebo šaty).

Místní obyvatelstvo snadno rozpoznáte podle tradičních oděvů, které nosí na znak hrdosti. Muži se oblékají do bílé Kandura s bílým šátkem kolem hlavy (dishdash), upevněnou dvěma černými kruhy (Agali). Ženy nosí černou Abajo se závojem tak aby si skryli postavu a vlasy (hijab). Některé ženy nosí nikáb či burku, které jim zakrývají celý obličej. Muži zastávající vysoké pozice ve vládě nosí v různých barevných provedeních, jako například v modrém, zlatem či červeném, případně mají oblečený masivní plášť (Bisht) s ozdobnými lemy.

Zastupitelský úřad pro SAE

Velvyslanectví České Republiky v Abú Dhabí 
Embassy of the Czech Republic 
Marina Village, Villa A09, Breakwater Area, Abú Dhabí, Spojené arabské emiráty

Tel: +971 2 678 2800 
Nouzová linka: +971 50 662 8920
Email:  [email protected] 
Web:  www.mzv.sk/abudhabi

Vzdálenost a let

Vídeň
Schwechat (VIE)
Rakousko
5h 35min
Dubaj
Dubai International Airport (DXB)
Spojené arabské emiráty
Celková délka letu
5h 35min

Počasí

Ve Spojených Arabských Emirátech je tropická, suchá klima. Nejlepší podmínky na návštěvu Emirátů jsou v měsících září až květen. Ideální teploty vzduchu a vody jsou konkrétně v měsících březen, duben, květen, říjen a listopad. Nejvyšší teploty jsou v měsících červenec a srpen, kdy teploty na poledne dosahují 42°C až 45°C.

V nejžhavějších dnech teploty mohou dosáhnout až 48°C. V tomto období je i nejvyšší vlhkost vzduchu. Srážky  v emirátech se vyskytují jen zřídka. Nejvíce srážek je v měsíci leden. Díky příznivému a slunečnímu počasí patří Ras Al Khaimah a celé Emiráty mezi oblíbené dovolenkové destinace během celého roku.Aktuální počasí v Ras Al Khaimah
26 Květen
Neděle
37°C Slunečno 30°C
27 Květen
Pondělí
39°C Slunečno 32°C
28 Květen
Úterý
37°C Slunečno 31°C
29 Květen
Středa
37°C Slunečno 31°C
30 Květen
Čtvrtek
38°C Slunečno 30°C
31 Květen
Pátek
38°C Slunečno 31°C
Východ a západ slunce
05:26
Východ slunce
19:00
Západ slunce
23:29
Místní čas
Roční přehled teploty vzduchu
22°C
Led
24°C
Úno
28°C
Bře
33°C
Dub
38°C
Kvě
40°C
Čer
41°C
Čvc
41°C
Srp
39°C
Zář
36°C
Říj
31°C
Lis
26°C
Pro
Roční přehled teploty moře
24°C
Led
22°C
Úno
25°C
Bře
27°C
Dub
31°C
Kvě
31°C
Čer
32°C
Čvc
32°C
Srp
33°C
Zář
31°C
Říj
29°C
Lis
26°C
Pro
Roční přehled srážek
11mm
Led
36mm
Úno
22mm
Bře
8mm
Dub
1mm
Kvě
0mm
Čer
0mm
Čvc
0mm
Srp
0mm
Zář
0mm
Říj
2mm
Lis
14mm
Pro

Víza a povinnosti

Na základě Dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty o zrušení vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty mohou držitelé cestovních, diplomatických i služebních pasů ČR od 7. 5. 2015 pobývat na území SAE bez víza po dobu nejvýše 90 dnů během jakéhokoli období 180 dnů. Dohoda se nevztahuje na osoby cestující za účelem výdělečného pobytu.

Pro vstup do SAE je vyžadován cestovní doklad s minimální zbývající platností v délce 6 měsíců. Tzv. pas-blesk bez strojově čitelných údajů a bez nosiče biometrických prvků, který je vydáván s dobou platnosti na 6 měsíců, tudíž nelze pro cestu do SAE použít.

Při cestování nezletilého dítěte pouze s jedním z rodičů se doporučuje mít s sebou orazítkovaný souhlas druhého (necestujúceho) rodiče v anglickém jazyce - od notáře, resp. matriky.
Vzor souhlasu v anglickém jazyce

Celní předpisy

Celní režim je liberální. Je povoleno dovést cigarety, 1 litr alkoholického nápoje a 2 litry vína pro vlastní spotřebu. Neplatí to pro návštěvníky vyznávající muslimské náboženství. Striktní zákazy a omezení se týkají dovozu drog, zbraní, erotické a pornografické literatury. Uvedené položky podléhají zákazu a při porušení podléhají konfiskaci s postihem (peněžitá pokuta, vyhoštění).

Kde se ubytovat

Orientační přehled cen

Led
Úno
Bře
Dub
Kvě
Čer
Čvc
Srp
Zář
Říj
Lis
Pro

Bezpečnost

Spojené Arabské Emiráty patří mezi nejbezpečnější země světa. Z důvodu přísných trestů a efektivní policii se Emiráty těší velmi nízké kriminalitě. V roce 2017 byly Emiráty po Finsku prohlášeno za druhou nejbezpečnější zemi světa (World Economic Forum).

Zdravotní péče

Občané České republiky si zdravotní ošetření hradí v plné výši z vlastních prostředků. Dohoda o poskytování bezplatné zdravotní péče mezi SAE a SR není.
Doporučujeme proto před cestou pojistit.
Vzhledem k intenzitě slunečních paprsků se doporučuje používat opalovací krém s vysokým UV filtrem a sluneční brýle.

Očkování

V rámci běžné turistické návštěvy SAE není předepsáno žádné povinné očkování. Možné zdravotní rizika konzultujte s lékařem nebo v našich nemocnicích na odděleních cizokrajných chorob, resp. hledejte potřebné informace na stránce www.ockovanie.sk .

Pitná voda

Voda z vodovodu je užitná a vyrábí se odsolováním mořské vody. Nedoporučuje se ji konzumovat. Pitná voda je balená v plastových lahvích, dostat ji koupit v restauracích nebo v obchodech.

Internet a elektřina

V SAE je 220 V se zásuvkami anglického typu se třemi kolíky. Pro připojení přístrojů je zpravidla potřebný adaptér.Zadarmo je k dispozici na recepci hotelu. Nabíječky pro kamery, mobily a holící strojky můžete používat bez problémů.

Přírodní katastrofy

V Emirátech jsou nejčastější přírodní událostí písečné bouře. Jejich výskyt nelze předem zjistit. Na druhou stranu se mohou objevit několikadenní deště doprovázené silným větrem.

Peníze a ceny

Dubaj je velmi přístupný pro turisty, vychází jim vstříc v mnoha směrech. Výjimkou nejsou ani financie.Miestnou měnou SAE je Dirham (Dhs / AED), který se dělí na 100 filsů .. Výměnu valut lze uskutečnit bez omezení v hotelích, směnárnách nebo bankách. Nejvýhodnější kurz je v bankách. Nejznámější vyměnitelnou měnou je USD, se kterou je možné provádět i přímé platby v obchodech. Doporučuje se však platit místní měnou. Vyměňují se i jiné valuty jako například EUR, kurz se však denně mění.

Akceptovány jsou mezinárodní platební a kreditní karty (American Express, MasterCard, Diner 's Club, Visa). V obchodech je možné platit i kartou Visa Electron. Při otázce, v jaké měně má být platba kartou zrealizována doporučujeme vždy zvolit možnost přepočtu na domácí měnu Dirham.

Při sjednávání slev je výhodnější platit v hotovosti av dirhamů.
Orientační kurz v USD, 1 USD = 3,65 Dhs
Orientační kurz v EUR, 1 EUR = 3,80 Dhs

Při sjednávání slev je výhodnější platit v dirhamech av hotovosti. Tak jako v mnoha jiných arabských zemích, iv Dubaji mají obchodníci ve zvyku smlouvat. Na různých trzích si obchodníci smlouvání velmi užívají, většina cen je naschvál nadhodnocených, aby se mohli turisté s obchůdky dohadovat o ceně. Na tržištích iv taxících je však zvykem platit v domácí měně.

Spropitné

Daně a poplatky jsou již zahrnuty v ceně služeb. Malá pozornost ve výši 5 až 10% z ceny konzumace nebo služeb je vždy vítána.

Doprava a transfery

Většina plážových hotelů v Ras Al Khaimah zajišťuje shuttle bus. Zdarma se odvezete do nákupních center v Ras Al Khaimah. Dopravu pro své klienty do centra Dubaje a zpět za bezpečné hotely za poplatek. Velmi dostupná av přijatelných cenových relacích je i doprava taxíky. Taxislužby v Emirátech jsou státní. Přestože je v Emirátech možné platit dolary, někteří taxikáři je jako platbu odmítají. Mějte tedy raději u sebe vždy i dirhamy, pokud nejste ochotni se s řidičem dohadovat.

Transfer v Emirátech

 • privátní transfer letiště Dubaj - hotel - letiště Dubaj auty TOYOTA PREVIA, CHEVROLET VENTURE, CHRYSLER 300C, CHEVROLET ROYAL CAPRICE, LEXUS.
 • v případě zájmu Vám zajistíme transfer letiště Dubaj - hotel - letiště Dubaj luxusní limuzínou dle Vašeho přání (BMW 7, HUMMER, ROLLS - ROYCE, CADILLAC ESCALADE)

Stravování

Hotely a restaurace v Emirátech jsou pověstné špičkovou kuchyní a vynikající stravou. Snídaně a večeře jsou v hotelích servírované formou bufetu. Zejména emirát Dubaj je proslulý svou gastronomickou scénou. Najdete zde restaurace všeho druhu, zejména asijské, indické, arabské, libanonské ale i italské, francouzské, americké a moderní fusion podniky. Během muslimského postního měsíce ramadánu byste se na znak respektu a solidarity s domácími měli zdržet konzumace jídla a pití na veřejnosti.

Mezi tradiční jídla, nápoje a pokrmy, které byste v Emirátech měli vyzkoušet patří hummus (pasta z cizrny), arabský chléb, maso shawarma, které je obdobou tureckého kebabu, datle a dezerty z datlí, velbloudí mléko, výrobky z velbloudího mléka a samozřejmě silná arabská káva.

Kozumácia vepřového masa je z hlediska islámu muslimům zakázána. Přesto je vepřové maso dostupné v některých obchodech a také ho najdete i v nabídce restaurací a hotelů.

Aktivity a atrakce

Hlavní město Ras Al Khaiman je poměrně roztažené, dělí se na starou a novou část. Emirát je považován za nejrozmanitější, nejkrásnější a nejúrodnější, kde se dobře daří zemědělství. Jsou zde krásné pláže, vysoké hory a úrodné údolí. Důležitý je i rybolov. Emirát má největší flotilu rybářských lodí v zemi, přičemž stále převládá tradiční způsob lovu. Kromě tradičních tržišť ve staré části města, naleznete v té novější části i několik nákupních středisek jako například RAK Mall, Manar Mall, Al Naeem Mall, zda v turistické oblasti nejvíce oblíbený Al Hamra Mall, ve kterém kromě nákupních možností najdete i zónu pro děti Fun ville.

Emirát se kromě rozvoje turismu nevyhnul ani boomu na trhu s nemovitostmi a stavebnictvím. Byly postaveny několik megaprojekty jako Mina Al Arab či Al Hamra Village is nákupním centrem. Jen málokdo ví, že Ras Al Khaimah má podobně jako Dubaj umělé ostrovy. Relativně dokončeným je projekt ostrova Al Marjan ve tvaru mořského korálu s oblíbeným luxusním rodinným hotelmom Doubletree by Hilton Resort and SPA marjan Island, zda projekt Falcon Island - ostrov ve tvaru sokola s unikátním systémem využití inteligentními technologií.

Velkým lákadlem a nezapomenutelným zážitkem je určitě i poušť v Ras Al Khaimah, ke které neodmyslitelně patří i pouštní safari .

V současnosti již zpřístupněna nejvyšší hora ve Spojených Arabských Emirátů, Jebel Jais, se nachází na území emirátu Ras Al Khaimah a nabízí celoživotní zážitek v podobě nejdelší Zipline dráhy na světě. Jelikož tento nejsevernější emirát přímo sousedí s Mussandamským guvernorátu Ománu, na těch výletů chtivých čekají neprobádané Mussandamské fjordy, hravé a kamarádské delfíni, zda obrovské hejna úchvatných kormoránů. To vše a ještě více zažijete při výletní plavbě Mussandam cruise .

V Ras Al Khaimah si přijdou na své i milovníci golfu. Emirát se může pochlubit velmi kvalitním a také vyhledávaným hřištěm Al Hamra Golf Club v blízkosti hotelu Waldorf Astoria Ras Al Khaimah . A také druhým velmi kvalitním hřištěm blíže v centru města Tower Links Golf Course.

Ramadán

Jste nadšenými cestovateli a rádi poznáváte zvyky a tradice míst které navštívíte? Nepromeškejte jedinečnou příležitost zažít největší muslimský svátek a jedno z najčarovnejších období roku v Dubaji a celých Spojených Arabských Emirátech.

Co je ramadán?

Ramadán je devátý měsíc islámského kalendáře. Jeho začátek nastává vzhledem k křesťanský kalendář vždy o 10 dní dříve než předchozí rok. Od muslimů se vyžaduje, aby 30 dní dodržovali půst, vždy od východu do západu slunce. Muslim by se měl během dne zdržet jídla, pití, kouření a jiných fyzických radostí. Půstem si má muslim upevnit tělesnou i psychickou stránku, pevnou vůli, disciplínu a přiblížit se tak má k bohu Alláhovi. Vyzdvihovány jsou morální hodnoty, projevy solidarity s chudými a řízení dobrých skutků.
Konec půstu je každý den ohlašovaný voláním z mešity při západu slunce. Města ožívají nebývalým ruchem oslav, které začínají bohatou předvečer "SUHOOR" a hlavní večeří "IFTAR". Ramadán je nejen měsícem odpírání si, ale i radostí, který vrcholí v posledních dnech půstu velkým svátkem "EID AL FITR".

Ovlivní vás ramadán během dovolené?

Spojené Arabské Emiráty jsou moderní a mimořádně kosmopolitní krajina a proto jsou turisté i během Ramadánu vítáni s otevřenou náručí. Během pobytu byste se však měli řídit určitými radami a doporučeními. Od hosty hotelů se neočekává, že budou dodržovat půst, avšak každý ocení pokud projevíte respekt s domácími a během dne se vyhnete konzumaci jídla, pití a kouření na veřejnosti, to znamená mimo hotelů. V hotelech jsou vytvořeny všechny podmínky k tomu, abyste mohli vykonávat již zmíněné aktivity bez omezení, resp. v ústraní. Zejména plážové rezorty fungují ve volném režimu a proto by Ramadán vás zážitek z dovolené v Emirátech neměl nijak ovlivnit. 
Obecně platí:

 • alkohol je v hotelech a barech podáván až po západu slunce (cca po 19:00)
 • některé a la carte restaurace mohou fungovat v omezeném provozu
 • diskotéky a noční kluby jsou během Ramadánu zavřené

Výhody pobytu během ramadánu


Cena ubytování

Období během Ramadánu patří mezi nejlevnější v roce. Za relativně nízké ceny si můžete dopřát luxus, který by byl jinak možná nad rámec vašeho rozpočtu.

Množství slev

Zejména emirát Dubaj je znám ramadánovými "shopping" akcemi ve velkých i menších nákupních centrech. Z vaší dovolené v Emirátech se tak vracíte obohaceni o oblíbené kousky oblečení za zlomek běžné ceny.

Žádné čekání

Města jako Dubaj či Abu Dhabi jsou během dne většinou vylidněné. Na atrakce jakými jsou aquaparky či památky téměř vůbec nečekáte. Domácích před západem slunce téměř nesetkáte.

Atmosféra

Po západu slunce nastává ten pravý noční ruch. Restaurace ve městě praskají ve švech a nákupní centra jsou otevřeny i do druhé v noci. Velkým zážitkem je večeře iftar za doprovodu magické hry světel a luceren v jednom z mnoha tematických stanů. Klientům doporučujeme včasnou rezervaci, se kterou vám samozřejmě vždy rádi pomůžeme.

nahoru
OK
Načítáva se článek...
PAGE_IS_OK