Ras Al Khaimah | eDubai.cz

Ras Al Khaimah

Emirát s hlavním městem Rás al-Chajma leží přibližně 90 km od Dubaje. V jeho okolí se nacházejí zelené nížiny, hory, poušť, oázy a dlouhé písečné pláže, které zůstávají neposkvrněné turistickým ruchem. Výstavba nových hotelů tento ráj postupně mění. V případě, že hledáte klid od rušného městského života a chcete trávit většinu času na pláži, je emirát Rás al-Chajma tím pravým místem.

Nejseverněji položený emirát Rás al-Chajma má významné postavení, neboť leží v blízkosti Hormuzského průlivu. Má také významnou námořní historii, protože odsud pocházeli ti nejlepší námořníci. Vládnoucím šejkem je od roku 1948 Saqr Bin Mohammad Al Qassimi. Emirát zabírá jen 2,2 % z rozlohy SAE a má přibližně 260 000 obyvatel. Na severu hraničí se Sultanátem Omán. Z části je hornatý a velká část území je pokryta světlým pískem. Příjmy emirátu plynou především z turismu, stavebnictví a zemědělství. Svými výrobky zásobuje i ostatní emiráty. V horách se těží mramor. V emirátu prší častěji než v jiných oblastech, jsou zde významné prameny pitné vody, kterou emirát dodává i do okolních zemí.

Historicky je město známé jako Julfar. Dějinné prameny říkají, že Julfar byl obydlen kmenem Azd v 8. a 9. století. Obyvatelé tohoto kmene si stavěli dřevěná obydlí. Počátkem 18. století se v Rás al-Chajma usadil kmen Qawasim. V roce 1822, po britské okupaci (18. prosinec 1819–červenec 1821), šejk Sultan Bin Saqr Al Qassimi podepsal smlouvu, kterou akceptoval protektorát na ochranu před Turky. Rás al-Chajma má skutečně nejbohatší historii ze všech emirátů. Důkazem je množství archeologických vykopávek. Na území emirátu se zachovalo 75 strážních věží, což vypovídá o jeho strategické poloze. V minulosti se zde nacházel velmi důležitý obchodní přístav. Narodil se zde jeden z největších arabských mořeplavců Ibn Mádžid, a potomci dnešního vládce emirátu byli počátkem 19. století skutečnými vládci moří. Měli více než 60 velkých námořních lodí s více než 20 000 námořníky. Kontrolovali velkou část regionu. V roce 1869 získal Rás al-Chajma nezávislost od Sharjahu, avšak v období od září roku 1900 do 7. července 1921 byl do emirátu opět začleněn. Definitivní nezávislost získal až v době, kdy se vlády ujal současný panovník. 11. února 1972 se stal součástí federace Spojených arabských emirátů a to jako poslední přistupující emirát.

Rás al-Chajma je velmi příjemné, klidné a turisty vyhledávané město.

Hlavní město Rás al-Chajma je poměrně rozsáhlé, dělí se na starou a novou část. Ras Al Khaimah je považován za nejrozmanitější, nejkrásnější a nejúrodnější emirát, ve kterém se výborně daří zemědělskému průmyslu. Jsou zde krásné pláže, vysoké hory a úrodná údolí. Důležitý je i rybolov. Emirát má největší flotilu rybářských lodí v zemi, přičemž stále převládá tradiční způsob lovu. Emirátu se kromě rozvoje turismu nevyhnul ani boom na trhu s nemovitostmi a v oblasti stavebnictví. Bylo vybudováno několik megaprojektů jako Mina Al Arab či Al Hamra Village s nákupním centrem. Jen málokdo ví, že Rás al-Chajma má podobně jako Dubaj umělé ostrovy. Před dokončením je projekt ostrova Al Marjan ve tvaru mořského korálu s oblíbenými luxusními rodinnými hotely Rixos Bab Al Bahr a Doubletree By Hilton Resort & Spa Marjan Island.

Dubaj Dubaj Nejznámější emirát v SAE se proslavil rekordními stavbami, zábavními parky a luxusními hotely. Město budoucnosti...
Abu Dhabi Abu Dhabi Hlavní město Emirátů zaujme azurovým mořem, krásnými plážemi, bohatou kulturou a idylickou přímořskou atmosférou.
Sharjah Sharjah Emirát Sharjah tvoří spolu se sousedním Dubajem jednu velkou supermetropolu. Plážové hotely, promenády a množství atrakcí.
Ajman Ajman Nejmenší emirát v SAE je velmi oblíbený pro svou polohu v blízkosti města Dubaj, a také díky luxusním hotelům, kvalitním...
Umm Al Quwain Umm Al Quwain Druhý nejmenší emirát v SAE je ideální pro všechny, kteří hledají ticho, klid, tradiční arabský život, panenskou přírodu...
 Fujairah Fujairah Jediný emirát, který leží u pobřeží širého Indického oceánu. Najdete zde zejména prvotřídní hotely a mnoho možností...
nahoru
OK
Tyto webové stránky používají soubory cookie, pro zlepšení kvality našich služeb. Více informací
Souhlasím
PAGE IS OK