Umm Al Quwain | eDubai.cz

Umm Al Quwain

Emirát Umm Al Quwain je po emirátu Ajman druhým nejmenším emirátem s rozlohou cca 770 km2, tvoří jen asi 1 % rozlohy SAE. Umm Al Quwain má přibližně 56 000 obyvatel, což je nejméně ze všech sedmi emirátů. Vládnoucím šejkem je od roku 2009 Saud Bin Rashid Al Mu'alla. Název emirátu je údajně odvozen od názvu Um Al Quwatain, což v překladu znamená „matka dvou sil“. Toto pojmenování má souvislost s tím, že obyvatelé této oblasti byli výborní námořníci.

Hlavní město leží na malém poloostrově. Ve městě najdete tradiční muzeum, trh s ovocem a zeleninou a menší turistické centrum. Populární je zejména pobřežní promenáda Corniche. Emirát Umm Al Quwain rozšířil svůj přístav, má příjmy hlavně z rybolovu a má velkou farmu pro chov drůbeže. Mořskými plody zásobuje i ostatní emiráty. Majid Al Mualla, zakladatel vládnoucí linie Al Mualla z klanu Al 'Ali založil v Umm al-Quwain nezávislý Šejch (státní útvar). 8. ledna 1820 podepsal šejk Abdullah I. smlouvu se Spojeným Královstvím o akceptování protektorátu na ochranu před Turky. 2. prosince 1971 se stal Umm Al Quwain součástí federace Spojené arabské emiráty.

Umm Al Quwain je hospodářský nejzaostalejší ze všech emirátů. Emirát nemá na rozdíl od Dubaje a Abu Dhabi ropu, a proto se jeho tvář v posledních desetiletích příliš nezměnila. To je ale hlavním kouzlem a půvabem tohoto emirátu. Život se nedá vůbec srovnávat s Dubají nebo hlavním městem Abu Dhabi. Ve staré části města Umm Al Quwain, které se skládá z několika ulic, se jakoby zastavil čas. Život zde plyne pomalým tempem. Ve starém městě, kolem pevnosti, jsou viditelné prvky původní architektury. Od Dubaje je Umm Al Quwain vzdálen přibližně 75 km.

Půvabná mešita ve starém městě.

Dubaj Dubaj Nejznámější emirát v SAE se proslavil rekordními stavbami, zábavními parky a luxusními hotely. Město budoucnosti...
Abu Dhabi Abu Dhabi Hlavní město Emirátů zaujme azurovým mořem, krásnými plážemi, bohatou kulturou a idylickou přímořskou atmosférou.
Ras Al Khaimah Ras Al Khaimah Malebný emirát leží na úpatí pohoří Hajar a je známý díky luxusním rodinným resortům a skvělým all inclusive hotelům.
Sharjah Sharjah Emirát Sharjah tvoří spolu se sousedním Dubajem jednu velkou supermetropolu. Plážové hotely, promenády a množství atrakcí.
Ajman Ajman Nejmenší emirát v SAE je velmi oblíbený pro svou polohu v blízkosti města Dubaj, a také díky luxusním hotelům, kvalitním...
 Fujairah Fujairah Jediný emirát, který leží u pobřeží širého Indického oceánu. Najdete zde zejména prvotřídní hotely a mnoho možností...
nahoru
OK
Tyto webové stránky používají soubory cookie, pro zlepšení kvality našich služeb. Více informací
Souhlasím
PAGE IS OK