Sheikh Zayed Grand Mosque

Oblíbené
Abu Dhabi | Délka trvání: 2h |
5 / 5
MONUMENT

Sheikh Zayed Grand Mosque

Oblíbené
Abu Dhabi | Délka trvání: 2h | 5 / 5
MONUMENT
Jedna z největších mešit na světě okouzlí svým monumentálním provedením se smyslem pro ten nejmenší detail.
Sheikh Zayed Grand Mosque je největší mešitou v Emirátech. Výstavba velkolepého náboženského stánku začala v roce 1996 a trvala více než 10 let. Projekt byl duchovním dítětem zakladatele a prvního prezidenta SAE, šejka Zayeda. Přestože se dokončení mešity nikdy nedožil, stala se místem jeho posledního odpočinku.

O atrakci

Mešita má půdorys o rozměrech 290 a 420 ma kapacitu neuvěřitelných 40.000 věřících. Celý areál is přilehlými parky má rozlohu až 12 hektarů. Autorem tohoto fantastického díla je architekt syrského původu Yousef Abdelky. Mešita slouží zejména jako kulturní a vzdělávací centrum pro turisty a širokou veřejnost. Hlavním úkolem je přiblížit islám světu a vytvořit tak platformu pro respekt, porozumění a mír mezi různými kulturami a jejich náboženstvími.

Výstavba mešity stála více než 1.3 miliardy dolarů. Byly použity ty nejdražší materiály. Stěny jsou obloženy bílým mramorem z Itálie, mozaikové okna doplňují instalace ze slavného muránského skla, podlahy v hlavní sále pokrývá největší koberec na světě vyrobený zručnými řemeslníky z Íránu. Vrcholem vší pompéznosti je série velkých lustrů v hlavní sále, které na objednávku vyrobila německá firma Faustig ve spolupráci s rakouským šperkařství Swarovski.

Mešita má 82 dómů a množství minaretů. Nejvyšší z nich má 107 metrů!

zajímavosti

Slavný koberec v hlavním dómu je největší na světě. Má rozlohu 5762m 2 a na jeho výrobě se podílelo najednou 1200 tkalců. Koberec váží neuvěřitelných 35 tun a je vyroben z vlny dovezené z Íránu a Nového Zélandu.
vstupní
Pro veřejnost a turisty zdarma.
Otevírací doba

Každý den od 9:00 do 22:00.
V pátek od 16:30 do 22:00.

Prohlídka s průvodcem v anglickém jazyce - zdarma každou hodinu od 10:00 do 17:00.
Upozornění

Při návštěvě mešity třeba respektovat místní kulturní zvyky a tradice. Dámy by měly mít zahalené kotníky, ramena a vlasy. Pánové by měli mít dlouhé kalhoty.
dobré vědět

V případě, že vaše oblečení neodpovídá povinnému dresscode v mešitě, návštěvníci mají nárok na zapůjčení bílého dishdasha (páni) resp. černé abaya (dámy) zdarma.
doprava

Taxi
- Sheikh Zayed Grand Mosque

Poloha na mapě

nahoru
OK
Načítáva se článek...
PAGE_IS_OK