Sheikh Zayed Grand Mosque | eDubai.cz

Sheikh Zayed Grand Mosque

100%
Délka trvání: 3h 0m
Nejkrásnější mešita na světě je v Abu Dhabi!
Jedna z největších mešit na světě okouzlí svým monumentálním provedením se smyslem pro ten nejmenší detail.
Sheikh Zayed Grand Mosque je největší mešitou v Emirátech. Výstavba velkolepého náboženského stánku začala v roce 1996 a trvala více než 10 let. Projekt byl duchovním dítětem zakladatele a prvního prezidenta SAE, šejka Zayeda. Přestože se dokončení mešity nikdy nedožil, stala se místem jeho posledního odpočinku.

O atrakci

Mešita má půdorys o rozměrech 290 a 420 m a kapacitu neuvěřitelných 40.000 věřících. Celý areál is přilehlými parky má rozlohu až 12 hektarů. Autorem tohoto fantastického díla je architekt syrského původu Yousef Abdelky. Mešita slouží zejména jako kulturní a vzdělávací centrum pro turisty a širokou veřejnost. Hlavním úkolem je přiblížit islám světu a vytvořit tak platformu pro respekt, porozumění a mír mezi různými kulturami a jejich náboženstvími.
Výstavba mešity stála více než 1.3 miliardy dolarů. Byly použity ty nejdražší materiály. Stěny jsou obloženy bílým mramorem z Itálie, mozaikové okna doplňují instalace ze slavného muránského skla, podlahy v hlavní sále pokrývá největší koberec na světě vyrobený zručnými řemeslníky z Íránu. Vrcholem vší pompéznosti je série velkých lustrů v hlavní sále, které na objednávku vyrobila německá firma Faustig ve spolupráci s rakouským šperkařství Swarovski.
Mešita má 82 dómů a množství minaretů. Nejvyšší z nich má 107 metrů!

Zajímavosti

Slavný koberec v hlavním dómu je největší na světě. Má rozlohu 5762 m2 a na jeho výrobě se podílelo najednou 1200 tkalců. Koberec váží neuvěřitelných 35 tun a je vyroben z vlny dovezené z Íránu a Nového Zélandu.
Vstupné

Pro veřejnost a turisty zdarma.
Otevírací doba

Každý den od 9:00 do 22:00.
V pátek od 16:30 do 22:00.

Prohlídka s průvodcem v anglickém jazyce - zdarma každou hodinu od 10:00 do 17:00.

Upozornění

Při návštěvě mešity třeba respektovat místní kulturní zvyky a tradice. Dámy by měly mít zahalené kotníky, ramena a vlasy. Pánové by měli mít dlouhé kalhoty.
Dobré vědět

V případě, že vaše oblečení neodpovídá povinnému dress code v mešitě, návštěvníci mají nárok na zapůjčení bílého dishdasha (páni) resp. černé abaya (dámy) zdarma.
Doprava

Taxi - Sheikh Zayed Grand Mosque

Další atrakce

nahoru
OK
Tyto webové stránky používají soubory cookie, pro zlepšení kvality našich služeb. Více informací
Souhlasím
PAGE IS OK