Burj Khalifa | eDubai.cz

Burj Khalifa

98%
Délka trvání: 2h 0m
Nejvyšší budova světa má 828 metrů!
Poznejte „Khalífovu“ věž v Dubaji.
Slavná budova má 182 pater a 828 metrů!

Věž Burj Khalifa je ikonická stavba a zároveň nejpopulárnější atrakce v Dubaji. Nejvyšší budova světa je středobodem multimiliardového projektu revitalizace centra města známého pod názvem Downtown Dubai. Nechte se inspirovat pohledem na nekonečný horizont a fascinující panorama města. Navštívit nejvyšší budovu světa je neopakovatelný zážitek na celý život.

O projektu

Nejvyšší budova světa je označována za první vertikální město. Základy budovy byly položeny v roce 2003. Jediným cílem tohoto monumentálního projektu bylo dostat Dubaj do povědomí lidí a na mapu světa jako město superlativů a neomezených možností. Stavbu s původním názvem Burj Dubai sledoval se zatajeným dechem celý svět.


V roce 2010 byla budova dokončena. Výstavba trvala celých sedm let a v době vrcholících prací na projektu pracovalo až 12 000 dělníků. Autorem nadčasového designu věže s unikátním trojhranným půdorysem je uznávaný architekt Adrian Smith z firmy Skidmore, Ownings & Merrill (SOM). Ten se při tvorbě projektu nechal inspirovat tradičním bílým pouštním květem Hymenocallis. Na zařízení budovy se rozhodne nešetřilo. Vnitřní dekoraci tvoří přibližně 85 uměleckých instalací vysoké hodnoty, které tak doplňují jinak minimalistický interiér.


Veža bola počas otváracieho ceremoniálu pokrstená ako Burj Khalifa. Novodobý div světa má výšku 828 metrů, 162 obydlených a 35 servisních podlaží. Věž má tři funkce a každá část má vlastní vstup a lobby. Prvních 36 podlaží tvoří „značkový“ Armani Hotel. Střed budovy tvoří luxusní apartmány a zbývající podlaží jsou určeny firmám jako korporátní suity. Nachází se zde nejvýše položená restaurace na světě At.Mosphere na 122 podlaží a vyhlídková terasa AT THE TOP na 124 podlaží. V roce 2014 otevřeli novou vyhlídku AT THE TOP SKY na 144 podlaží. Ve výšce 555 metrů jde o nejvýše položenou vyhlídku na světě.

Zajímavosti

  • Na vyhlídkovou plošinu AT THE TOP vás vyveze nejrychlejší výtah na světě
  • Věž má nejvýše položenou modlitebnu v podlaží 158
  • Skleněná fasáda budovy je tak velká, že mytí celého exteriéru trvá 3 měsíce. Jakmile jsou s prací hotovi, mohou začít znovu.
  • Komplex Burj Khalifa tvoří i dvě menší křídla. Annex A slouží jako sportovní klub pro obyvatele rezidencí a patří k němu i dva tenisové kurty. Annex B je využíván jako galerie.
  • Pokud jste v nejvyšším podlaží, západ slunce vidíte o celou minutu déle než kdybyste stáli na zemi.

Užitečné informace

AT THE TOP
Vstup na vyhlídku se nachází v přízemí nákupního centra The Dubai Mall oproti foodcourt. Lístky doporučujeme rezervovat online přibližně dva týdny předem.

AT.MOSPHERE
Pokud se chystáte navštívit restauraci At.Mosphere, je nutná rezervace. Vstup je přes lobby hotelu ARMANI. Pokud chcete pouze posedět a zrelaxovat se s výhledem na panorama města, doporučujeme tradiční Afternoon Tea v kavárenské části.
Otevírací doba
Každý den od 8:00–23:00
Vstupné
AT THE TOP
Dospělý od 12 let: od 35 €
Dítě do 12 let: od 26 €

AT THE TOP SKY
Dospělý od 12 let: od 96 
Dítě do 12 let: od 96 
Cena balíčku SKY zahrnuje:
  • přednostní vstup
  • přednostní nástup do rychlovýtahu
  • krátká prohlídka s průvodcem
  • drobné občerstvení a nápoje
  • půjčení teleskopů

Poloha na mapě

Další atrakce

nahoru
OK
Tyto webové stránky používají soubory cookie, pro zlepšení kvality našich služeb. Více informací
Souhlasím
PAGE IS OK