Dubai Frame

Oblíbené
Dubaj | Délka trvání: 1h |
4,3 / 5
MONUMENT

Dubai Frame

Oblíbené
Dubaj | Délka trvání: 1h | 4,3 / 5
MONUMENT
Unikátní atrakce slouží jako nová turistická vyhlídka. Porovnejte si metropoli Dubaj ze dvou perspektiv.
Věž Dubai Frame připomíná gigantický rám obrazu a je vysoká až 150 metrů. Nová atrakce v metropoli Dubaj tak město jakoby rozděluje na starý Dubaj v okolí městské zátoky Dubai Creek a nový Dubaj v blízkosti nejvyšší budovy světa Burj Khalifa a rušného bulváru na ulici Sheikh Zayed Road.

O projektu

Vyhlídková věž je široká 100 a vysoká 150 metrů. Budova má dvě betonové jádra s ocelovou konstrukcí a skleněným pláštěm, který doplňuje efektní vnější zlatý ornament.

Hlavním účelem nové atrakce je ukázat návštěvníkům jakou dramatickou proměnou Dubaj prošel za necelé dvě dekády rapidního hospodářského rozmachu. Na jedné straně uvidíte monumentální panorama mrakodrapů v Downtown Dubai, spolu s moderními čtvrtěmi Dubai International Financial Center a Dubai World Trade District. Na straně druhy turistů uvidí "starý Dubaj" s historickými čtvrtěmi Bur Dubai a Deira v okolí zátoky Dubai Creek.

Zajímavosti

Vyhlídka ve věži Dubai Frame sestává z proskleného přemostění na dvou "nohách" rámu s výtahovým šachtami a schodištěm. Procházka po skleněné podlaze ve výšce 150 metrů nad zemí se tak stává opravdu adrenalinovým zážitkem. Samotná lávka je přitom dlouhá neuvěřitelných 93 metrů.

Součástí "dubajského rámu" je i muzeum Birwaz Dubai, které návštěvníkům přiblíží tradiční život místního obyvatelstva z dob před objevením přírodního bohatství.

Věž navrhl slavný architekt Fernando Donis.
Vstupní

Dospělá osoba: 15 $
Dítě do 12 let: 6 $
Otevírací doba

Otevřeno denně od 10:00 do 19:00.
Doprava

Taxi
- Zabeel Park
Adresa

Zabeel Park / Dubai Frame

Poloha na mapě

nahoru
OK
Načítáva se článek...
PAGE_IS_OK