Al Bastakiya

Oblíbené
Dubaj | Délka trvání: 2h |
4,4 / 5
PAMáTKA

Al Bastakiya

Oblíbené
Dubaj | Délka trvání: 2h | 4,4 / 5
PAMáTKA
Více než 100 let starý Dubaj. Seznamte se s životem původního obyvatelstva a nejstaršími obydlími v emirátu.
Historická čtvrt z 18. století byla postavena na březích přírodní zátoky rybáři z kmene Bastaki. Al Bastakiya je dnes pulzujícím labyrintem galerií, butikový art hotelů, stylových kaváren, obchodů se suvenýry a ukázkou tradičního života starého Dubaje. Al Bastakiya je ideální na pohodové toulky úzkými uličkami, které dýchají klidem jakoby se zastavil čas.

O atrakci

Dubaj je město s bohatou historií a tradicí, což okamžitě pochopíte, když navštívíte historické osídlení Al Bastakiya. Shluk hliněných domů, který reprezentuje původní arabskou architekturu najdete mezi břehy přírodní městské zátoky Dubai Creek a pevností Al Fahid Fort.
Al Bastakiya byla postavena kolem roku 1690 obchodníky z Perského zálivu. Čtvrť dnes tvoří přibližně 60 domů s typickými větrnými věžemi a několika nádvořími. Větrné věže, které sloužily pro přívod a cirkulaci vzduchu v obydlích a těsných uličkách se staly inspirací pro mnohé moderní budovy v Dubaji, jako například komplex luxusních hotelů Madinat Jumeirah.

Věděli jste že?

Téměř polovina čtvrti Al Bastakiya byla v roce 1970 zbořena ve prospěch nových kancelářských budov. Restaurátor Rayner Otter, který se zajímal o historii staré Arábie neúnavně bojoval za zachování alespoň zbytku původních domů, což se mu později podařilo. Nákladná rekonstrukce celé čtvrti byla dokončena v roce 2005.
Kdy navštívit?
Ideální čas na návštěvu čtvrti je odpoledne, kdy úzké uličky zaplavuje stín a zároveň poslední paprsky slunce.
Doprava
Metro - zastávka Al Fahidi
Taxi - Al Fahidi Roundabound
Doporučíme
Nezapomeňte navštívit galerii XVa Art Gallery a kavárna Arabian Tea House.

Poloha na mapě

Akční nabídka
nahoru
OK
Načítáva se článek...
PAGE_IS_OK