Downtown Dubai

Oblíbené
Dubaj |
5 / 5

Downtown Dubai

Oblíbené
Dubaj | 5 / 5
Development epických rozměrů sestává z desítek budov, kterým kraluje Burj Khalifa, nejvyšší věž světa.
"The Center Of Now" Downtown Dubai je považován za ten nejexkluzivnější čtvereční kilometr světa. Vlajkový projekt dubajského developera Emaar je skutečným srdcem města. Nejvyšší budova světa, největší nákupní středisko planety, jezero Burj Lake, tančící fontána, Dubai Opera, nádherné promenády a hlavní bulvár s desítkami luxusních hotelů, to je jen zlomek z toho, co toto moderní "Centrum dneška" nabízí.

O projektu

Downtown Dubai je dosud největším projektem dubajského developera Emaar, který stojí za těmi největšími realitními počiny současnosti. Komplex v hodnotě přesahující 22 miliard USD začali stavět v roce 2005. Dnes je nové městské centrum Dubaje domovem pro více než 100.000 obyvatel.

Oblast je rozdělena do jedenácti zón s více atrakcemi, monumenty a ikonickými budovami. Většina mrakodrapů je postavena v neklasicistickom stylu s výraznými prvky Art Deco. Panorama okolních budov s obklady z vápence a žuly je tak v příjemném kontrastu s ultra-moderním vzhledem nejvyšší budovy světa, věže Burj Khalifa.

Hotel The Palace Downtown Dubai

Atrakce

Burj Khalifa
Nejvyšší budova světa má 828 metrů, 162 obydlených a 35 servisních podlaží. Věž má tři vyhlídkové plošiny na podlažích 122, 123, vyhlídka At The Top a potom i na podlaží 144, vyhlídka At The Top SKY. Prvních 36 pater mrakodrapu zabírá ultra-luxusní hotel značky Armani. Panoramatická restaurace At.Mosphere se nachází na patře 124.
Více informací>

The Dubai Mall
Největší nákupní středisko planety se pyšní výběrem z 1200 obchodů a 200 restaurací a kaváren. Najdete zde populární atrakce Dubai Aquarium & Underwater Zoo a vstup do věže Burj Khalifa.
Více informací>

Dubai Opera
Nová budova dubajské opery připomíná tradiční rybářskou loďku abra. Opera má kapacitu 2000 diváků a její interiéry zdobí lustry od slavného českého sklářství LASVIT.
Více informací>

The Dubai Fountain
Slavná tančící fontána je největší na světě. Zkonstruovala ji společnost WET Design, tatáž firma, která stojí i za forntánou před hotelem Bellagio v Las Vegas.
Více informací>

Souq Al Bahar
Komplex inspirovaný italskými Benátkami se rozprostírá na březích jezera Burj Lake. Najdete zde obchody s produkty místní výroby a desítky restaurací, barů a kaváren.

Burj Park
Hlavní park v Downtown Dubai se nachází na ostrově uprostřed jezera Burj Lake. Návštěvníci se mohou pokochat uměleckými instalacemi od místních i zahraničních sochařů.

Dubai Trolley
Kopie historické tramvaje byla inspirována dopravou ve městech jako San Francisco či Istanbul. Stanice se nacházejí u nákupním středisku The Dubai Mall a před hotely The Palace a Vida Downtown Dubai.

Hotely

Developer Emaar je vlastníkem většiny hotelů v Downtown Dubai, které spravuje prostřednictvím své vlastní značky The Address Hotels + Resorts. Hosté se mohou spolehnout na kvalitní služby té nejvyšší úrovně. Mezi luxusní "adresy" v centru Dubaje patří The Address Dubai Mall , The Address Downtown, The Address Boulevard a Palace Downtown. Dále zde najdete i Armani Hotel a nový turistický hotel Rove Downtown , které také patří pod koncern Emaar Hospitality Group.

Hotel The Palace Downtown Dubai

Adresa
Downtown Dubai
Financial Center Road

Doprava
Metro:
Stanica Burj Khalifa / The Dubai Mall

Poloha na mapě

Akční nabídka
nahoru
OK
Načítáva se článek...
PAGE_IS_OK