Dubai Opera

Oblíbené
Dubaj |
4,7 / 5
KULTURA

Dubai Opera

Oblíbené
Dubaj | 4,7 / 5
KULTURA
Fascinující architektonický počin v Dubaji.
Budova dubajské opery překoná všechna očekávání.
Přímo na úpatí nejvyšší budovy světa, budova Dubai Opera je třpytivým klenotem centra města Downtown Dubai. Dubajská opera je nejmodernější svého druhu a divákům ve Spojených Arabských Emirátech přináší širokou paletu představení světového formátu. Opera, balet, muzikál nebo činohra ...

Výběr je jen a jen na vás!

O atrakci

Projekt nové budovy dubajské opery byl představen v roce 2012 jako součást připravované čtvrti The Opera District v Downtown Dubai. Za celým projektem stojí největší dubajský developer, společnost Emaar Properties, v níž portfoliu se nachází také nejvyšší budova světa Burj Khalifa a komerčně úspěšné nákupní centrum The Dubai Mall, největší a nejnavštěvovanější nákupní centrum na světě.

Architektem budovy je Janus Rostock ze známého ateliéru Atkins. Ten se při svém návrhu inspiroval tradiční dřevěnou loďkou Dhow. Moderní budova tak navenek vypadá jakoby plula vedle věži Burj Khalifa směrem k tančící fontáně The Dubai Fountain.

Budova Dubai Opera je ve své podstatě více-účelovým komplexem, který pojme najednou až 2000 diváků a díky nastavitelnému vnitřnímu vybavení je schopna hostit koncerty, konference a další významné akce. Korunou celého projektu je velký světlík s otevřeným atriem a zahradami, které je využíváno během oficiálních recepcí.

Zajímavosti

  • Ačkoli by se mohlo zdát, že myšlenka opery v arabském světě se zrodila právě v rekordy-proslulém Dubaji, není tomu tak. První budova opery v podobě v jaké ji známe i v evropských metropolích byla postavena již v roce 2007 v hlavním městě Ománu, Muscat a stále se těší velké oblibě mezi místními obyvateli ale i nadšenci z celého regionu. Dubai Opera má proto v boji o diváka silnou konkurenci.

  • Hlavní atrium zdobí velkolepý lustr z dílny české sklářské firmy LASVIT.
    Umělecká instalace, která připomíná shluk bublin je vysoká přes tři podlaží, váží 5 tun a má 3000 LED diod. Designérům tohoto fascinujícího díla je Libor Šosták.
Základní fakta
Začátek výstavby: Duben 2013
Oficiální otevření: August 2016

Architekt: Janus Rostock
Architektonické studio: Atkins
Developer: Emaar Properties
Kapacita: 2000 míst
Adresa
Downtown Dubai
Mohamed Bin Rashid Boulevard

Poloha na mapě

Akční nabídka
nahoru
OK
Načítáva se článek...
PAGE_IS_OK