The Palm Boardwalk

Oblíbené
Dubaj | Délka trvání: 2h |
4,4 / 5
PROMENáDA

The Palm Boardwalk

Oblíbené
Dubaj | Délka trvání: 2h | 4,4 / 5
PROMENáDA
11 km dlouhá promenáda na ostrově Palm Jumeirah je ideální na procházky s výhledem na panorama Dubaje.
Promenáda The Palm Boardwalk se táhne po celé délce vlnolamu legendárního palmového ostrova Palm Jumeirah. Za hodinu a dvacet minut jste schopen přejít z jedné strany ostrova, hotel Rixos The Palm (východní cíp) na druhou stranu ostrova, hotel One & Only The Palm (západní cíp). Promenáda je populární zejména mezi běžci, cyklisty a nadšenými sportovci. Zajímavostí jsou i kavárny a mobilní stravovací zařízení, které se soustřeďují zejména v okolí hotelu Atlantis The Palm.

O projektu

Promenáda The Palm Boardwalk je dílem státního developera Nakheel, který stojí i za realizací celého palmového ostrova v Dubaji. Promenáda s dřevěným povrchem má ostrov dále zatraktivnit zejména mezi pěšími a aktivními turisty, kteří hledají zajímavá místa pro trávení volného času. Promenáda je široká 6 metrů a po celé délce je lemována palmami. Palma a palmové listy jsou ústředním tématem celého developmentu.
Jižní strana promenády je orientována na slavný hotel Burj Al Arab a panorama centra města Downtown Dubai. Střední část před hotelem Atlantis Dubaj nabízí výhled na nekonečný horizont a moře. Severní strana je naopak orientována na fascinující panorama turistického střediska Dubai Marina a ostrov Bluewaters s vyhlídkové kolo Ain Dubai (otevření 2018).
Pohled na západ slunce patří mezi ty nejzajímavější momenty během vaší návštěvy palmového ostrova. K vašemu komfortu neodmyslitelně patří káva nebo rychlý snack z jednoho z mnoha stánků na promenádě.


Poloha
Ostrov Palm Jumeirah
Užitečné informace
Trasa od jednoho cípu ostrova k druhému trvá 2h 22m pěšky. Tatáž trasa trvá autem přibližně 18 minut.
Doprava
Taxi - Atlantis The Palm

Tramvaj - zastávka Palm Jumeirah (třeba přestoupit na vláček Palm Monorail a vystoupit na koncové zastávce - hotel Atlantis Dubaj)
Hotely na promenádě

Rixos The Palm 5*
Anantara The Palm *
Waldorf Astoria Palm Jumeirah 5*
Sofitel The Palm 5*
Atlantis The Palm 5*
Kempinski Palm Jumeirah 5*
Jumeirah Zabeel Saray 5*
One & Only The Palm 5*

Poloha na mapě

nahoru
OK
Načítáva se článek...
PAGE_IS_OK