Plavby a rybolov

Oblíbené
Maledivy |
4,7 / 5

Plavby a rybolov

Oblíbené
Maledivy | 4,7 / 5

Turisté, kteří nemají zájem o namáhavé sportovní aktivity si mohou vychutnat plavbu na tradiční loďce dhoni, či katamaránu. Relaxace na lodi během západu slunce se sklenkou šumivého vína v ruce je vrcholem každé romantické dovolené na Maledivské souostroví. Okázalé zobrazení barev maledivských západů slunce z lodi umožňuje turistům pozorovat ostrov z jiné perspektivy. Ti nejšťastnější zahlédnou při plavbě stáda delfínů, kteří vyskakují nad hladinu oceánu, často jen pár metrů od břehu ostrova. Ačkoliv jsou plavby při západu slunce nejvyhledávanější, resorty rovněž nabízejí plavby s cílem zachytit jedinečný okamžik východu slunce.

Dhoni je tradiční maledivská loď, která je používána k rybolovu a přepravu cestujících nebo zboží. Dhoni je typická svým vysokým kulatým zakončením v přední části lodi. Plavidla jsou vyrobeny ze dřeva a jejich paluba je velmi prostorná. Loďky byly kdysi plachetnicemi, v dnešní době má však většina zabudovaný vnitřní motor, který umožňuje rychlost plavby v průměru 13 km za hodinu. Dhoni je ideálním dopravním prostředkem používaným zejména na výletní plavby.

Rybolov byl od pradávna hlavním zdrojem potravy pro obyvatele Malediv. Ve snaze přiblížit návštěvníkům místní tradice nabízejí hotelové komplexy lekce rybolovu. Kromě triumfu z vlastního úlovku umožňují rybářské výpravy turistům sledovat malebné Maledivské ostrovy z paluby lodě. Rybářskou výpravu lze absolvovat za soumraku či před svítáním. V současnosti je velmi populární noční rybolov.

nahoru
OK
Načítáva se článek...
PAGE_IS_OK