Šnorchlování a potápění

Oblíbené
Maledivy |
4,9 / 5

Šnorchlování a potápění

Oblíbené
Maledivy | 4,9 / 5

Útesy na Maledivské ostrovech jsou takové nedotčené, že nemusíte plavat daleko od břehu abyste ocitli v bezprostřední blízkosti pestrobarevných korálových ryb, mořských želv, útesových žraloků či rejnoků. Šnorchlování je dostupné každému kdo umí plavat.

Dá se říci, že klasické šnorchlování je vhodné během celého roku, určité období jsou však lépe. Nejvhodnější období na šnorchlování je od ledna do dubna, kdy je zpravidla počasí nejlépe a voda nejčistší. Od května do září je počasí méně předvídatelné a pravděpodobnost bouřek je vyšší. Manta sezóna na Maledivské ostrovech vrcholí od srpna do listopadu. Říjen a listopad jsou klidnější, ale viditelnost se často snižuje, protože je plankton v tomto období nejvíce hojný.

Každý ostrovní rezort poskytuje svým hostům možnost zapůjčit si vybavení na šnorchlování. V případě, že plánujete strávit většinu dovolené šnorchlováním, doporučujeme přivést si vlastní šnorchlovací vybavení. Rezortové potápěčská centra nabízejí různé kurzy, které pomáhají začátečníkům naučit se šnorchlovat. Ochoten instruktoři turistům rádi poradí, ve kterých lokalitách je nejlépe pozorovat pestrý podmořský svět. Návštěvníci s citlivou pokožkou by měly při šnorchlování nosit tričko aby tak zabránili spálení pokožky. Méně zdatný plavci by neměli zapomínat na záchrannou vestu.

Na souostroví Malediv se nachází se velké množství potápěčských center ve kterých je možné absolvovat kurzy potápění zakončené certifikátem PADI. Ponorné střediska nabízejí úvodní lekci, která pomůže hostům rozhodnout, zda se cítí dostatečně sebevědomě na to, aby mohli pokračovat v tréninku. Pro ty, kteří nemají čas na absolvování celého kurzu, nabízejí některé ponorné střediska úvodní kurz (teoretický a praktický), který se skládá ze čtyř lekcí tréninku v mělké vodě (někdy v bazénu resortu) a potápění na útesu. Při potápění je možné spatřit obří manty, mořské želvy, mnoho druhů neškodných žraloků či murény. Další populární aktivitou je noční potápění. Korály se v noci otevírají a rozšiřují jejich barevné chapadla, zatímco humry, krevety a jiné noční druhy opouštějí své otvory, aby hledali jídlo. Maledivské vody v noci ožívají a fosforeskující plankton osvětluje oceán.


Poloha na mapě

Akční nabídka
nahoru
OK
Načítáva se článek...
PAGE_IS_OK