Pamplemousses - botanická zahrada - Maurícius | eDubai.cz

Pamplemousses - botanická zahrada

Oblíbené
Maurícius - Theme park | Délka trvání: 4h |
4,8 / 5
PříRODA

Pamplemousses - botanická zahrada

Oblíbené
Maurícius - Theme park | Délka trvání: 4h | 4,8 / 5
PříRODA
Nejzajímavějšími exponáty jsou určitě obrovské vodní lilie a palma zvaná Talipot, která rozkvétá jednou za 60 let a potom odumírá. V zahradě však najdete stovky dalších druhů nejrůznějších rostlin, včetně 85 druhů palem, všech různých dříků.
Botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam (někdy zkrácena na botanickou zahradu SSR), obecně známá jako botanická zahrada Pamplemousses, je oblíbenou turistickou atrakcí a nejstarší botanickou zahradou na jižní polokouli. Známá pro svůj dlouhý rybník obrovských vodních lilií (Victoria amazonica), zahrada byla poprvé postavena v roce 1770 a má rozlohu 37 ha.
Kromě svých obrovských vodních leknínů, se v zahradě nacházejí i koření, ebony, cukrová třtina a 85 odrůd palem ze Střední Ameriky, Asie, Afriky a ostrovů v okolí Indického oceánu. Mnoho stromů zasadili světoví lídři a královské princezně, včetně princezny Margarety, hraběnky Snowdonovej, Indie Gándhíová, Françoise Mitterranda a Roberta Mugabeho.

Poloha na mapě

Vážený klienti,
děkujeme za projevenou důvěru při výběru dovolené přes naši společnost. Podle aktuální situace se šířením onemocnění COVID - 19 a nařízení vlády Slovenské republiky, bude naše kancelář od pondělí 16.3 dočasně zavřená. Během této doby nás prosím kontaktujte prioritně emailem na edubai@edubai.cz, nebo telefonicky +421 2 52 62 41 44, +421 2 52 62 41 45, v urgentních případech na linku S.O.S +421 915 841 960. Prosíme Vás o strpení a porozumění. Zároveň Vás chceme ujistit, že se věnujeme každému Vašemu dotazu a budeme se snažit reagovat co nejrychleji.

Děkujeme za Vaši podporu a přízeň.
nahoru
OK
Načítáva se článek...
Tato stránka používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu
návštěvnosti soubory cookie. Používáním této stránky s tím souhlasíte. Více info
PAGE_IS_OK